19:22 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > קושנר מציג: תרומות ענק להתיישבות

קושנר מציג: תרומות ענק להתיישבות

קרן קושנר, השייכת למשפחת חתנו של טראמפ, תרמה בשנים האחרונות עשרות אלפי דולרים להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון

זה כבר מזמן לא סוד שישראל זוכה לתמיכה גדולה בסביבתו של הנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ. הצהרות המס של קרן קושנר, השייכת למשפחת חתנו של טראמפ ג'ארד, מראות כי זאת תרמה עשרות אלפי דולרים להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, כך פורסם ב"הארץ".

לפי הפרסומים, בין השנים 2010-2014 תרמה המשפחה מיליוני דולרים למטרות צדקה מדי שנה באמצעות הקרן, שג'ארד קושנר משמש בה כחבר הנהלה.

מכל הארגונים להם תורמת הקרן, בולט ארגון "ידידיה האמריקאים של ישיבת בית אל", שנשיאה הוא דייוויד פרידמן שמשמש כיועצו הבכיר של טראמפ לענייני ישראל. פרידמן שידוע בקרבתו לטראמפ, אף רמז לא פעם כי ישמח להתמנות לשגריר ארה"ב בישראל.

משפחת טראמפ המורחבת. צילום: Max Goldberg/Iowa State Daily
משפחת טראמפ המורחבת. צילום: Max Goldberg/Iowa State Daily

 

ארגונים בולטים נוספים שנמנים בין מקבלי התרומות של קרן קושניר הם קרן עציון, שתומכת במוסדות לימוד בגוש עציון ואור תורה סטון – אשר גם הוא תומך במוסדות לימוד שונים בהתיישבות וגם בארה"ב.

תרומות אלו של קרן קושנר להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון מצטרפות לתרומות רבות של הקרן בישראל לצה"ל, בתי החולים השונים, מוסדות אקדמיים, איחוד ההצלה וכו'. 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"