הכתבה הזו מיועדת לכל האנשים שרוצים להשתלב בתחום הסייבר ולא יודעים מאיפה להתחיל. דיברתי עם סטודנטים לסייבר ושאלתי אותם על כל התהיות שהיו להם טרם ההרשמה שלהם לקורס ששינה את חייהם – קורס סייבר. אבטחת מידע וסייבר הוא התחום המעניין ביותר בהייטק היום. הסיבה לכך היא כנראה בעקבות ריבוי פריצות הסייבר שרק הולכות ומתגברות מיום ליום.

  1. איפה כדאי ללמוד סייבר – תואר / קורס?

השאלה האלמותית. זו שאלה שעולה לפני הרשמה לכל תחום לימודים וגם כאן היא חלק משלל השיקולים שסטודנטים מתמודדים איתם טרם ההרשמה ללימודים. אז בואו נגיד את זה ככה, הכל שאלה של זמן וכסף. אם יש לכם זמן ללמוד לתואר במשך 4 שנים, מצוין. העניין בלימודים לתואר, הוא שלומדים המון קורסים שלאו דווקא ממוקדים למקצוע שתרצו לעסוק בו בסופו. אם אתם רוצים ללימודים שהם פרקטיים יותר, מכינים אתכם בדיוק לשוק העבודה, אז קורס יהיה מתאים יותר עבורכם.

  1. לימודי סייבר – מהם תנאי הקבלה?

עומדות בפניכם כמה אופציות להיכנס לתחום לימודי אבטחת מידע וסייבר. הראשונה, היא ללמוד את התחום בזמן הלימודים בתיכון או במהלך שירותכם הצבאי. אם אתם לא נמנים עם אותם אנשים שיצאו מיחידות טכנולוגיות ואתם בכל זאת רוצים להיכנס לתחום המרתק הזה, גם אתם יכולים! בקורס בהאקריו אתם תיכנסו אל שלב מיון. זהו שלב התנסות שאורך 20 שעות ובו אתם תלמדו את עיקרי הקורס. בסיום שלב המיון אתם תיגשו למבחן שיגלה לכם מהי מידת התאמתכם לקורס ולתחום בכלל. ככה שאין תנאי קבלה מוקדמים, אתם תלמדו את כל מה שאתם צריכים לדעת בקורס עצמו.

  1. מה לומדים בקורס סייבר?

בכל 39 שניות מתרחשת בעולם פריצת סייבר. מטורף לא? לימודי סייבר מכינים את הסטודנטים להיות לוחמי הסייבר של המחר. זה כולל את כל אמצעי ההגנה שקיימים, איך לאתר פריצת סייבר ולהגן מפניה ואפילו למנוע פריצות שעוד לא קרו בכלל. כמו כן, קורס סייבר ייתן לכם אפילו את הכלים לבצע פריצות סייבר אבל כמובן שאתם תצטרכו להשתמש בכוחות העל שלכם כדי לעשות טוב.

קורס סייבר- ללמוד גם הגנה וגם התקפה
  1. במה אני יכול לעבוד אחרי הקורס?

סיימתי את הקורס, מה עכשיו? זו שאלה מעולה. זה ידוע שבהייטק ניסיון זה שם המשחק. אז אתם בטח שואלים את עצמכם, איך אתם יכולים להתחיל לעבוד כשאתם ללא ניסיון . זו הסיבה שהאקריו, שיש לה קשרים עם המון חברות הייטק ברחבי הארץ, דואגת לסדר עבודה לסטודנטים שלה. זו גם הסיבה ששלב המיון כל כך חשוב, בגלל שהאקריו מסדרת עבודה, אז היא חייבת שהסטודנטים שלה יהיו מספיק טובים לפני שהיא שולחת אותם לתעשייה.

אחרי לימודי סייבר, הסטודנטים יוכלו לעסוק במגוון רחב מאוד של מקצועות, החל ממקצועות בתחום ההגנה ועד לתחום ההתקפה. מגוון המקצועות רחב מאוד ומעניק לסטודנטים המון אפשרויות.

  1. מה השכר של איש סייבר?

שאלת מיליון הדולר. בסופו של דבר כולנו רוצים לדעת מה יצא לנו מהלימודים. אז מכיוון שזה אחד מהתחומים עם הביקוש הכי גבוה לעובדים, כי כאמור יש המון פריצות סייבר שצריך למנוע, אז גם השכר לעובדים הוא בהתאם. אנשי סייבר יכולים להרוויח סכומים יפים מאוד של 5 ספרות ככל שהותק שלהם עולה.

חושבים ללמוד קורס סייבר? מקווה שהצלחתי להפיג כמה מהחששות ועניתי לכם על השאלות החשובות. כבר בחרתם באחד מהתחומים המעניינים והמתפתחים ביותר בעולם ההייטק וככזה הוא גם בעל הביקוש הגבוה ביותר לעובדים. כך שמבחינה מקצועית תהיו מסודרים לטווח ארוך. עכשיו רק נותר לכם לבחור איפה ללמוד. מאמינים בכך שתדעו לבחור נכון.

בהצלחה 🙂