רבים בוחרים כיום שלא ללמוד תואר אקדמאי, אלא לבחור דווקא בקורס מקצועי, מבין המגוון המוצע בתחום כיום. ההיצע הרב בתחום קורסים מקצועיים, מסייע לכל אדם למצוא את הקורס האידאלי עבורו, לרכוש מקצוע תוך פרק זמן קצר, לקבל תעודה בתחום ולצאת את שוק העבודה לצורך חיפוש משרת החלומות עבורו. לקורסים מקצועיים ישנם יתרונות רבים- מדובר בקורסים שבכוחם לבנות עבור הלומד אותם קריירה מקצועית ומוצלחת מאוד. אולם, על מנת שהקורסים אכן יעניקו זאת ללומד אותם, יש לבחור אותם בצורה נכונה.

 כיצד תדעו באיזה קורס לבחור?

כאמור, ההיצע הרב בתחום קורסים מקצועיים כיום, גורם ללא מעט אנשים לתהות מה בעצם כדאי להם ללמוד ובאיזה סוג של קורס. בטרם בחירת הקורס הרלוונטי עבורכם, עליכם להגדיר את מטרות לימוד הקורס: האם יש לכם תואר אקדמאי ומטרתו של הקורס היא להעניק לכם הכשרה ספציפית שתוסיף לכם לתואר? האם אתם מחפשים קורסים שיסייעו לכם הסבה מקצועית? או שמא לא למדתם שום דבר רציני עד כה וכעת אתם מחפשים את תחום הלימודים שיסייע לכם להשתלב בשוק העבודה בצורה הנכונה לכם?

לאחר שתבחנו את המטרה שלכם, כדאי שתתמקדו בתחומים שמעניינים אתכם. לא כדאי לבחור בתחום ריווחי שאינו מעניין אתכם בכלל. חשוב מאוד שתבחרו בתחום שתשמחו ותאהבו לעסוק בו. חשוב מאוד שתזכרו שקיימים כיום אלפי קורסים בכל תחום שרק תבחרו ללמוד ולכן, חשוב מאוד שתבחרו את הקורס הטוב ביותר עבורכם.

סוגי קורסים שניתן למצוא כיום

ישנם מגוון סוגים של קורסים אותם ניתן ללמוד כיום:

  1. קורס ניהול פרויקטים– מטרתו של קורס זה היא להעניק ללומדים בו הן את הכלים הפרקטיים והן את הכלים התאורטיים עבור גיבוש אסטרטגיית ניהול יעילה ואיכותית. מדובר בקורס אשר לרוב ידרוש ניסיון תעסוקתי קודם. קהל היעד אשר קורס מעין זה רלוונטי עבורו הוא בעיקר מנהלי מחלקות בארגונים או עסקים שונים, מנהלי חברות ועוד. קורס ניהול פרויקטים הוא קורס אשר מעניק ידע רחב היקף ללומד אותו, אשר בכוחו לסייע לו להתקדם בתחומו, להתפתח ולהציע שירותים אשר לא ידע להציע עד כה. קורס מקצועי ביותר ניתן ללמוד בחברת PM TEAM בהדרכת מר דן ברזילי.
  2. קורסים בתחום המחשבים והטכנולוגיה- עולם המחשוב הוא עולם מתקדם ודומיננטי מאוד כיום. קורסים העוסקים בתחום המחשבים והטכנולוגיה מתמקדים בלימודי חומרה או בלימודי מערכות מידע, תמיכה בתוכנות ועוד. בקורסים מעין אלה ניתן למצוא קורסים הרלוונטיים עבור לימודי ניהול רשתות מחשבים, קורס טכנאי פי.סי ועוד.
  3. קורסים בתחום תפעול ולוגיסטיקה- דובר בקורסים אשר מעניקים לאדם ידע ואסמכה בתחום ניהול תהליכים לוגיסטיים כגון: תהליכי רכש, ניהול תפעולי, ניהול מחסן ועוד. מדובר בתחומים בעלי ביקוש רב בארגונים שונים כיום ולכן, ישנו סיכוי גבוה להשתלב בשוק העבודה לאחר שלומדים את התחומים הנ"ל.
  4. קורסים הנוגעים לשירותים מקצועיים עבור בתים- קורסים מעין אלה מכשירים את הלומדים לעסוק בתחומים הנוגעים אל שירותים ביתיים מבוקשים. כך לדוגמא: בין הקורסים הללו ניתן למצוא קורסים המעניקים הכשרה של טכנאי מזגנים, קורס חשמלאי, קורס טכנאי סלולר, קורס טכנאי מיגון ואבטחה, קורס מנעולים, קורס אינסטלציה ועוד מגוון רחב של קורסים אשר באים לתת מענה על צרכים בסיסיים בחיי היומיום.
  5. קורסים בתחום הקוסמטיקה והיופי- מקצועות הקוסמטיקה תופסים כיום מקום משמעותי מאוד בשוק העבודה. ניתן למצוא כיום לא מעט קורסים שונים בתחומי היופי והקוסמטיקה הנוגעים ל: עיצוב שיער, איפור, מניקור ופדיקור, לק ג'ל, קוסמטיקאית רפואית ועוד. רבים מתחברים מאוד לתחומים האסתטיים והקוסמטיים ולימוד התחומים הללו לצורך עיסוק בהם, זהו ללא ספק הדבר האידאלי עבורם
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20