14:22 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > מורשת > קוראים לזה ברכת כהנים

קוראים לזה ברכת כהנים

דחיית יוזמת נשות הכותל לערוך טקס 'ברכת כוהנות' באתר הקדוש היא צודקת. הן לעולם לא יסתפקו במה שיקבלו

גם שעון מקולקל צודק פעמיים ביום והפעם השעון המקולקל הוא היועץ המשפטי לממשלה החדש, אביחי מנדלבליט, שאסר על "נשות הכותל" לקיים טקס מבזה ברחבת הכותל במהלך חג הפסח. כחלק מהמאבק הממושך שלהן במוקדי הדת והאמונה, ביקשו אותן נשים לחלל גם את תפילות חג הפסח ולדמות את הטקס המרגש שמתרחש באתר מדי רגל – ברכת הכהנים.

רבבות יהודים עולים לירושלים בסוכות ובפסח על מנת לזכות בברכת הכהנים ולחוות את שכינת השמיים השורה עליהם. הם עושים זאת מתוך אמונה כי המילים הקדושות היוצאות מפיהם של הכהנים יחזקו אותם בדרך.

בימים טרופים אלו של טרור ושל אלימות ערבית, בהם בתי עסקים בירושלים נסגרים בזה אחר זה, חשוב לחזק את עיר הבירה שלנו. ואיזה חיזוק יותר טוב מברכת שמיים?

 

נשות הכותל. חסרות תקדים. צילום: פלאש 90
נשות הכותל. חוצפה חסרת תקדים. צילום: פלאש 90

 

נדמה שהנשים הללו פועלות לילות כימים כדי לייצר תקדימים משונים ביהדות. הן ממציאות לעצמן מצוות, הן ממציאות לעצמן עזרות בכותל וכעת הן ממציאות לעצמן מעמד. קוראים לטקס המיוחד הזה ברכת כהנים, על שם אהרן הכהן, אלעזר הכהן, פנחס הכהן. לא לשווא מרים, אחות משה ואהרון, לא הייתה כוהנת.

הן לא עוצרות ולעולם לא יעצרו. בממשלה הקודמת פתחו עבורן את 'עזרת ישראל', עכשיו הממשלה הסכימה כבר לחצות את הכותל ממש ולאפשר להן אזור מיוחד בו יוכלו לעשות ככל העולה בו על רוחן – תוך חילול הקודש – ועדיין הן רוצות להיכנס בקהל ישראל, כאילו הן שייכות לקהילת היהודים שומרי המצוות.

מנדלבליט פעל נכון שלא התיר להן לבוא לכותל המערבי ככוהנות. אסור לתת לנשים האלו יד ורגל במקום הקדוש, הן לא מסתפקות במה שהממשלה נותנת להן ברוב חסדיה. במקום לומר תודה, הן יורקות לבאר ממנה הן שותות ודורשות לחצוב בארות נוספות. טוב שהיועץ המשפטי עשה לזה סוף.

 

אבישי פרקש

אבישי פרקש

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הרמבם - פרק 304

הרמב"ם היומי – מניין המצוות, מצוות לא עשה, פרק ה'

מהו ספר משנה תורה לרמב"ם ומדוע נקרא כך? נתי רביץ מסביר