דף הבית > אקטואליה וחדשות > קוצרא: המשטרה נוטה לקבל את גרסת המטיילים שהותקפו

קוצרא: המשטרה נוטה לקבל את גרסת המטיילים שהותקפו

מחקירת המשטרה עולה כי האב המיומן בירי רוקן את המחסנית, דבר המעיד שמדובר בירי אזהרה ומחזק את הטענה כי הפורע הפלסטיני נורה למוות כתוצאה מירי להגנה עצמית

ניסיון הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS
ניסיון הלינץ' ליד מגדלים. צילום: TPS

המשטרה נוטה לקבל את גרסת הורי הילדים שטיילו באזור קוצרא לפיה הירי בפורע הפלסטיני הוא תוצאה של הגנה עצמית, כך עפ"י דיווח בעיתון "הארץ". חקירת התקרית עדיין נמשכת ובמשטרה הדגישו כי כל המעורבים צפויים להיחקר.

כזכור, ביום חמישי שעבר נערך טיול בר מצווה באזור היישוב מגדלים בו השתתפו כ-20 ילדים ושני הורים. המטיילים הותקפו בידי פורעים פלסטינים שניסו לבצע בהם לינץ' ויידו לעברם אבנים. בניסיון להרחיק את הפורעים, שהצליחו אף לבזוז רכוש, ירה אחד האבות בנשקו. מהירי נורה תוקף פלסטיני.

במשטרת מחוז ש"י חקרו את האב היורה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. עפ"י הערכות, האב שהינו קצין מיומן בצה"ל רוקן את המחסנית במהלך הירי, דבר שמעיד כי לא התכוון לירות באדם ספציפי אלא לבצע ירי אזהרה. החוקרים לא יודעים כמה כדורים היו במחסנית, אך העריכו כי מדבור ביותר מכדור בודד.

האב אמר כי ירה כדי להגן על עצמו ועל הנערים, מנגד טענו הפלסטינים כי יידוי האבנים החל רק לאחר הירי. עוד ציין האב כי הוא ירה באוויר ולא ידע לספר אם התוקף נפגע מהירי. בצה"ל קיבלו את גרסת המטיילים. ההורים דרשו כי גם התוקפים ייחקרו במשטרה.

אמש, התקיים מבצע חטיבתי רחב היקף בכפר קוצרא במהלכו עצרו כוחותינו 20 מבוקשים, ביניהם שני קטינים, בחשד לתקיפת המטיילים סמוך לכפר ביום חמישי שעבר ובהשתתפות בהפרות הסדר האלימות שהתרחשו בימים האחרונים בכפר ומחוצה לו, בהן גלגלו סלעים לעבר אזרחים וכוחות צה"ל. הכוחות איתרו חלק מהציוד האישי שנלקח מהמטיילים.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"