. צילום: Pixabay

הבוקר (ב') פורסם ב"" כי  במשרד האוצר עתידה להמליץ על קביעת פטור מאגרות לחבילות מחו"ל שערכן מגיע עד 1,000 דולר. כיום נגבות אגרות בגין יבוא פרטי שנעות בין 18 ל־77 שקל, אותן גובה המכס רק מחברות בלדרות, בעוד שחבילות המגיעות דרך הדואר פטורות מאותן אגרות. הוועדה התכנסה לפני כמה שבועות וקיבלה את ההחלטה, וכעת עליה לנסחה באופן רשמי ולהגישה לשר האוצר משה כחלון. במידה וכחלון יאשר אותה, תעבור ההמלצה לאישור ועדת הכספים.

כיום המצב מפלה לרעה את חברות השילוח לעומת הדואר, אך כשצרכן מזמין חבילה, הוא לא יכול לבחור את גוף המשלוחים שיספק לו את החבילה. הספק, שאדיש לאותן אגרות שאינן חלות על הדואר, הוא מי שבוחר אם החבילה תגיע באמצעות הדואר או באמצעות חברת שילוח. אם תתקבל המלצת ועדת האגרות, הפטור יחול גם על יבוא מסחרי עד ל־1,000 דולר, שנחשב ליבוא מצומצם, בעיקר לעסקים קטנים שייהנו גם הם מההקלה. בפועל רק יבואנים גדולים יידרשו לשלם את אותן אגרות.

הרפורמה ביבוא אישי של מוצרים דרך האינטרנט מגדילה את כמות המוצרים אותם ניתן להזמין באמצעות האינטרנט מבלי שההזמנה תחשב להזמנה מסחרית, וקובעת כי היבוא האישי יוגבל עד ל־30 מוצרים קטנים בעלות של עד 1,000 דולר, או חמישה מוצרים גדולים בעלות של יותר מ־1,000 דולר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.