צפון קוריאה שוב עושה שרירים, והפעם מתכננים בדיקטטורה הקומוניסטית ניסוי טילים נוסף, כנראה גרעיני, שיהיה למפגן כוח ועוצמה מול הנשיא האמריקני טראמפ, שכבר הצהיר כי "כל האפשרויות על השולחן" בכל הנוגע לבלימת ההתחמשות הגרעינית של צפון קוריאה.

צילומי לוויין מלמדים כי בצפון קוריאה אכן מתכוננים לניסוי טילים נוסף: "צילומי האתר הגרעיני בפונגי-רי מ-12 באפריל מעידים על פעילות מתמשכת בפורטל הצפוני, פעילות חדשה באזור המנהלות וכן התרכזות של אנשי צוות סביב מרכז הפיקוד. בחצרות האזור המנהלתי הראשית, ישנן 11 יחידות ציוד או אספקה" דברי גוף הפיקוד, כפי שפורסמו ב"וואלה".

הדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און מנופף לקהל הבוקר. צילום: רויטרס
הדיקטטור הצפון קוריאני קים ג'ונג און מנופף לקהל הבוקר. צילום: רויטרס

סימן נוסף לרצינותה של הדיקטטורה הוא הקריאה של המנהיג קים ג'ונג און לכ-25% מתושבי פיאנגיאנג לפנות את הבירה באופן מיידי, כך לפי הפרסום בעיתון הרוסי "פראבדה".

בתקשורת הדרום קוריאנית פורסם כי תושבים שהתבקשו לפנות את העיר מעריכים כי און מתכנן לפעול אחרי חודשים של הכנות. עיתונאים זרים במדינה התבקשו להתכונן ל"אירוע גדול" שיתרחש מחר, כך מדווח ה"דיילי סטאר".

בינתיים התקשורת המקומית ממשיכה להזהיר כי מלחמה גרעינית עלולה לפרוץ בכל רגע בגלל המתח השורר בחצי האי הקוריאני.

הנשיא טרמפ צייץ בתחילת השבוע: "צפון קוריאה מחפשת צרות. אם סין תחליט לעזור, זה יהיה נהדר ואם לא – אנחנו נפתור את בעיה בלעדיהם". בהמשך השבוע החליט הממשל האמריקאי לשלוח כוחות של נושאות מטוסים וספינות נוספות אל עבר מערב האוקיינוס השקט, במה שהתפרש בצפון קוריאה כהפגנת כוח מצד ארה"ב, מה שגרם לה להגביר את האיומים שתצא בהתקפה גרעינית.

אך לא רק בארה"ב מתכוננים לתרחישי קיצון בהקשר של הדיקטטורה הצפון קוריאנית. האתר "Business Insider" מדווח כי סין שלחה 150 אלף חיילים לאיזור קו הגבול עם צפון קוריאה, כצעד של הכנה לקראת מלחמה.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם