טקס פרידה מאלשיך. המפכ"ל היצוא בחיבוק עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

 

רבים השתתפו היום בערב(חמישי) בטקס הפרידה מהמפכ"ל היוצא רוני אשליך. הטקס התקיים בבניין  המכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש. בין המתכנסים ניתן היה למצוא את משפחתו של אלשיך וכן בכירים מהמשטרה והכנסת.

השר לביטחון פנים אמר בטקס, "משטרת ישראל היא לאומית חזקה. השוטר מספר אחת, הוא הכח המניע. לא תמיד ראינו את הדברים עין בעין, אבל במעמד הזה אני רוצה להדגיש את המשותף והמחבר, את העשייה הרבה למען בטחון המדינה".

"אני בטוח שמשה אדרי הוא מתאים להוביל את משטרת ישראל"

סיפר על שיתוף הפעולה שלו עם אלשיך, "דרכנו המשותפת החלה לפני למעלה משלוש שנים כאשר נרתמת לבוא לשליחות הפיקוד על המשטרה. ידעת שזה תפקיד קשה, לעיתים כפוי טובה, שהמשטרה הופכת לא אחת לשק החבטות של החברה הישראלית".

השר סיפר על חוויה משותפת שלו על אלשיך, "בהערכת המצב השבועית, המפכ"ל יושב למולי בחדר מלא אנשים. אלו תמיד האירועים הבולטים ויש בהם הכל מלבד אופטימיות, כי יש סכנות והפגנות ואתגרים ביטחוניים וכך יוצא שכולנו מקשיבים ואז לפתע אתה מעיר הערת ייאוש ברצינות מבלי לשנות את הטון והנימה, עד כי זה נשמע חלק מהסקירה ומספר לנו שהבן שלך מבקש שתקנה משחת שיניים ונזפת בו- אצלנו במשפחה אין משפחת שיניים שנגמרת יש רק אדם שהתייאש. כל הומור משובח משמש אותך להפיג מתח".

ארדן הודה למפכ"ל ואמר, "הערב אני רוצה להדגיש את עשייתך שלא התחילה רק במשטרה. זוהי לי הזדמנות להודות לך רוני על שירותך לאורך עשורים רבים למען בטחון המדינה. קיבלת משטרה אחרי משבר ופעלת להחזירה לתלם. מדינת ישראל מתמודדת עם טרור היחידים. כיום אנו יכולים להגיד בגאווה שהתמודדנו עם הגל הזה בהצלחה חסרת תקדים, שרים פונים אלי ושואלים הכיצד? והתשובה שלי היא בזכות הרוח והמסירות של השוטרים שיודעים כיצד ואיך להגיב".

טקס הפרידה. ארדן, אלשיך ומנדלבליט

 

"פעלנו יחדיו לרווחת השוטרים ולמען תגמול הולם וראוי שמגיע להם" אמר השר לביטחון פנים לקראת סיום דבריו והוסיף,  "כשמביטים בתום שלוש השנים רואים שנעשו דברים רבים ומשמעותיים שיצרו שינוי עמוק. טביעות אצבעותיך ילוו את משטרת ישראל שנים רבות. ועל כך נתונה לך תודתי".

עם סיום דבריו התייחס ארדן למפכ"ל המיועד הבא, "אני משוכנע כי העברת הלפיד למחליפך תתבצע בחרדת קודש ואני בטוח שתמשיך ותפעל להצלחת הארגון בכל תפקיד אחר גם בעתיד. אני בטוח שמשה אדרי הוא האדם המתאים והראוי להוביל את משטרת ישראל".

"באתי כשליח ואני גאה להיתפס ככזה" אמר המפכ"ל היוצא בפתח דבריו וסיפר, "לא אכחיד שכשקיבלתי על עצמי את התפקיד, לא חששתי הצד המקצועי יהיה לי למכשול. מה שהעלה בקרבי חשש היו שני נושאים, האם אצליח לחולל שינוי ערכי ולא פחות מכך איך לכל הרוחות אהפוך לשוטר? נדרשו לי פחות מ-24 שעות להרגיש שוטר. פתאום תפסתי את עצמי שאני חלק ממי שקיבלו דימוי נמוך, הזדהיתי בבת אחת עם השוטרים."

טקס הפרידה. ארדן, אלשיך ומנדלבליט

 

אלשיך סיפר על שיחותיו על השוטרים במהלך כהונתו, " האזרח מצפה מאתנו להיות חשוף פחות לפשיעה. במפגשי עם שוטרי שטח בכל הרמות ניגשים השוטרים אלי ואומרים תודה. בדרך כלל הם לא אומרים תודה על הרצף המודיעיני או על רפורמת האמון או המהפכה הטכנולוגית. הם חוזרים ואומרים תודה על הערכים שהבאת לנו, שהחזרת לנו את הכבוד ללבוש את המדים".

בהמשך דבריו הסביר אלשיך כיצד הוא תופס את יחסי הגומלין שבין אזרחי ישראל למשטרה, "האזרח מזהה מיד שוטר חדור שליחות ומרגיש שהוא שם בשבילו. גם לציבור יש אינטואיציה בריאה, הוא מרגיש שהשירות בא ממקום טוב יותר. משך שנים התקשתה המשטרה לאייש את שורותיה, בשלוש השנים האחרונות התמלאו השורות במהרה תוך ביקוש עצום על כל תפקיד. פתחנו בקמפיין גיוס ויש לנו 35 אלף פונים נוספים שישמחו לחבוש מדים כחולים".

כזכור, ועדת גולדברג למינוי בכירים כונסה לדון במינויו של אדרי למפכ"ל לאור ממצאים וטרם הכריזה על משה (צ'יקו) אדרי כמפכ"ל הבא.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.