המשטרה הצרפתית. צילום: פלאש 90

הצד הפחות שמח של החג. ביום רביעי האחרון, נער יהודי בן 15, שהיה בדרכו לקריאת מגילה בבית הכנסת יחד עם אחיו ואחותו הותקף על ידי 15 צעירים, במונט-מני שבאזור וול דה לואז. הנער ושני אחיו, פוצצו נפצים בפארק הסמוך, כאשר שני הבנים חבשו כיפות.

בסביבות השעה 19:00, כ-8 צעירים ניגשו אל הנער והחלו לקלל אותו ולצעוק בין היתר: "יהודים מסריחים, תפסיקו לפוצץ את הנפצים שלכם". האחים נכנסו לבית הכנסת וכאשר הבן הבכור יצא ממנו בסביבות השעה 20:00, הוא הותקף על ידי כ-15 צעירים.

לפי התובע, אריק קורבו, הצעירים התאספו סביב הנער והחלו להכות אותו בגפיהם ובעזרת חתיכות עץ, שברו את משקפיו ולקחו ממנו את הכיפה שהייתה על ראשו. בעקבות התקיפה, המשטרה המקומית עצרה ארבעה צעירים שזוהו על ידי הנער שהותקף.

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב התייחס לתקיפה ואמר: "אנחנו מצפים למעשים נגד האנטישמיות הגוברת בפרוורים הצרפתיים. ביום רביעי השבוע, הנשיא עמנואל מקרון צפוי לשאת נאום בכנס השנתי של 'הקריף' (המועצה המייצגת של מוסדות יהודיים צרפתיים) ואני בהחלט מצפה להתייחסות לנושא".

חביב הוסיף: "לצערי, לאחרונה אנחנו עדים למקרים רבים של תקיפות על רקע אנטישמי בצרפת. הנשיא וראש הממשלה הגיבו על המקרים האחרונים במילים חזקות אבל אחרי המילים צריכים מעשים ואת זה אנחנו לצערי עדיין לא רואים. שנאת ישראל היא המנוע העיקרי של האנטישמיות היום בצרפת. תזכרו את ההפגנות בצוק איתן: זה התחיל במסרים בעד פלסטין וזה נגמר בקריאות 'מוות ליהודים' ותקיפת בתי כנסת בלב צרפת והדברים האלו מחלחלים לרחובות ולפרוורים".