7:15 25/06/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צרפת: מחבל ניסה לחטוף נשק בנמל תעופה – וחוסל

צרפת: מחבל ניסה לחטוף נשק בנמל תעופה – וחוסל

מחבל מוסלמי ניסה לחטוף נשק מחיילת בנמל התעופה "אורלי" בפריז, כוחות הביטחון במקום חיסלו אותו. כל הטיסות בנמל התעופה בוטלו

הטרור המוסלמי באירופה נמשך. מחבל מוסלמי תקף היום (שבת) חיילת צרפתית בנמל התקעופה "אורלי" שנמצא בפריז, בירת צרפת. האירוע התרחש סמוך לדלפק הטיסה לישראל.

למרבה המזל, כוחות הביטחון במקום הגיבו בערנות למתרחש. השוטרים בנמל התעופה זיהו את המחבל, הגיבו במהירות, ירו לעברו וחיסלו אותו. מלבד המחבל, לא היו נפגעים באירוע.

מטוס צרפתי פלאש 90
מטוס צרפתי, אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

בעקבות ניסיון התקיפה כל הטיסות בנמל התעופה בוטלו. לפי הערכות, כ-3,000 איש פונו מנמל התעופה.

סוכנות הידיעות רויטרס מסרה כי משטרת צרפת עצרה את אביו של המחבל וחשודים נוספים בעקבות האירוע. לפי שעה, המשטרה בודקת השתייכות של המחבל לדעא"ש או לארגון טרור מוסלמי קיצוני אחר.

ברונה לה רו, שר הפנים הצרפתי, הגיב לאירוע ואמר כי המחבל משויך לאיסלאם הקיצוני ופעילותו מוכרת לשירותי הביטחון החשאי בצרפת. פייר הנרי ברנדט, דובר משרד הפנים הצרפתי, התראיין לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP ואמר: "הגבר חטף את הנשק מהחיילת, ולאחר מכן התחבא בחנות בנמל התעופה לפני שנורה למוות על ידי כוחות הביטחון".

פרנק לאקם, עד ראייה שנכח במקום, סיפר: "היינו בתור לצ'ק אין לטיסה לתל אביב כשלפתע שמענו שלוש או ארבע יריות מטווח קצר",

 

אלעד שור

אלעד שור

אולי יעניין אותך גם

"מקווים שבני העוולה האלה לא יראו אור יום"

דומעים וכואבים בני משפחת שמרלינג נכנסו לביהמ"ש המחוזי בלוד לדיון במשפט של המחבלים שרצחו את אבי המשפחה ראובן הי"ד: "סומכים שייגזר העונש המירבי"