"יעלון שחרץ למעשה את דינו של אלאור אזריה, ממשיך לסלף את העובדות ודבק באגדת 11 הדקות. תגובתו של הלוחם לסכנה הברורה והמיידית ארכה שלוש שניות בדיוק. לאחר שהתפנה מפינוי חברו שנדקר, הבחין בכך שהמחבל חי ובועט, דרך את נשקו ב-90 מעלות וירה באופן מבוקר על מנת לנטרל את הסכנה. הדבר ארך, כאמור, שלוש שניות בדיוק".כך אמר אתמול (ה') צ'רלי אזריה, אביו של לוחם כפיר אלאור אזריה, החייל שעומד למשפט על חיסול מחבל.

 דיון הפטריוטים על דבריו של יעלון

דבריו של צ'רלי אזריה נאמרו על רקע ההשתלחות המחודשת של משה יעלון באלאור אזריה. במפגש עם חניכי התנועה הקיבוצית השבוע, שר הביטחון לשעבר אמר: "מצאתי את עצמי עומד לבד כמי שצריך להגן על הצבא. תקפו בכנסת את הרמטכ"ל על זה שהוא לא נותן גיבוי לחייל, אמרו שהוא גיבור, ואני מעל במת הכנסת הגנתי ואמרתי הוא לא גיבור, הוא חייל שסרח. אחר כך כשעלו הפוליטיקאים אל בית המשפט אמרתי: 'מי שיקבע את הוראות הפתיחה באש זה המפקדים, ולא ראשי כנופיות כאלה. מרזל, חזן וכל מיני וליברמן בראשם, לצערי'".

צ'רלי אזריה הגיב: "יעלון הוא האחרון שיכול לדבר על ערכים. המושג הנשגב 'מפקד' מושתת, בראש וראשונה על אחריות ומנהיגות. יעלון הסיר מעליו את האחריות ובחר לנטוש חייל בשדה הקרב. מוטב לו שלא יתהדר בערכים שאינם מנת חלקו".

אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90
אלאור אזריה ואביו צ'רלי בבית הדין. צילום: פלאש 90

כזכור, בפורים האחרון אלאור אזריה חיסל מחבל שניסה לרצוח חיילים בדקירות סכין, כעת, אזריה עומד למשפט בעקבות טענת התביעה הצבאית שהמחבל היה מנוטרל. בשעתו, יעלון יצא לתקשורת בטרם הובאה גרסתו של אלאור אזריה על התחקיר. יעלון מיהר לכנות את אזריה "חייל שסרח" והשווה את לוחם כפיר לארגון דעא"ש ו"ראשי כנופיות".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא