בריאיון לתכניתה של אילה חסון היום בבוקר ב-103 FM, אמר צ'רלי אזריה, אביו של החייל אלאור אזריה שהאושם בהריגת מחבל מנוטרל ונשפט ל-18 חודשי מאסר בפועל, כי המשפחה עדיין מתכוונת לערער על תוצאות המשפט.

צרלי אזריה ובנו אלאור בבית המשפט: "90% מהעם אתנו". צילום: פלאש 90
צ'רלי אזריה ובנו אלאור בבית המשפט: "90% מהעם אתנו". צילום: פלאש 90

בתגובה לטענה כי 18 חודשי מאסר הינם עונש קל יחסית, אמר אזריה: "זה אולי עונש לא כבד לנאשם שביצע עבירה, לנאשם חף מפשע זה עונש מאוד כבד. גם לו וגם למשפחתו. אני מתכוון לערער חד משמעית". עוד הוסיף, "אם הייתי רואה שיש צדק בכל הדברים האלה, הייתי רוצה להגיע לעסקה ולגמור את הסיפור, אבל מדובר בילד בן 20 שלא עשה דבר, פעל כפי שכל לוחם פועל בשטח וכולם יודעים את זה. ו-90% מהעם שתומך בנו יודעים את זה".

בהתייחסות לפרסומים כי ישנו קצר ביחסי המשפחה עם העיתונאי שרון גל  דיבר אזירה בשבחו של גל, והבהיר כי היחסים אתו תקינים, "שרון גל הוא מלאך, וכנראה כואב להרבה אנשים שיש עדיין אנשים כמו שרון גל שעוזרים. אני קורא לזה אהבת חינם, האדם הזה הוא מלאך, האדם הזה תומך בנו מתחילת האירוע גם נפשית בכל שעות היום". לטענות כי קיים נתק עם גל וכי הוא לא נמצא בקשר עם המשפחה בגלל משבר אישי, הגיב אזריה: "שרון היה אתי בקשר תמידי והוא בקשר תמידי אתנו". "אני תמיד הצעתי ולא רק לשרון גל עזרה לכל אדם שנמצא במצוקה ואני מסוגל לעזור.אני מציע לכל אחד את עזרתי בכיף". מה שהיה לו או לא היה לו אין לי מושג, כל אחד עם הבעיות שלו".

לצד ההצהרה ההחלטית בדבר הגשת ערעור, הדגיש אזריה שהאופציות עדיין פתוחות. "אם תגיע הצעה לעורכי הדין שימליצו לי שכדאי לקבל, אני אלך על  מה שהם אומרים." "אני סומך על עורכי הדין ועל ההחלטות שלהם וכל מה שיגידו לי אני הולך אתם". "הם מתייעצים אתי על כל דבר ועניין".

בסיום דבריו ביקש אזריה להודות על התמיכה הרבה לה זוכה המשפחה, ולהביע תמיכה בחיילי צה"ל. "אני מודה לכל עם ישראל, מרגיש ש-90% מהעם אתנו.  אני רוצה לחזק את ידיהם של חיילי צה"ל כי המשפט של אלאור הוא לא רק המשפט של אלאור הוא משפט נגד כל חיילי צה"ל".

 

 

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20