צילום: Pixabay

 

הופעת רשת האינטרנט היא השינוי המשמעותי ביותר שאירע בשנים האחרונות בעולם הצרכנות. בני האדם שהיו מורגלים לקנות בחנויות פיזיות מסורתיות החלו לגלות את היתרונות של הקניה ברשת והתמונה החלה להשתנות בהתאם. הרשת העמידה לרשות האנשים מערכות חדשות שלא היו מוכרות להם עד כה, וכעת הפופולאריות של רכישה דרך הרשת נמצאת בשיאה.

שוק התקשורת הוא אחד הגופים שעושה שימוש משמעותי ברשת כפלטפורמה לפרסום ומכירה של מוצרים שונים, וכיום אפשר לחסוך כסף רב (אגב שימוש ברשת האינטרנט) בכל מה שנוגע לשוק זה. חברות התקשורת מתחרות ביניהן ללא הרף על ליבם וכיסם של הלקוחות והרשת מאפשרת לבצע השוואות מחירים בשוק התקשורת הסוער, בזמן אמת כך שלא ניתן להסתיר עוד דבר מעיני הציבור.

חכם מה הוא עושה

ישנם סוגים שונים של צרכנים ותמיד יהיה את אלו שלא יסמכו על הרשת ויעדיפו לגשת אל הדוכן או החנות של חברת התקשורת בלי שום אפשרות לדעת מה חברה אחרת מציעה בלי שיצטרכו לגשת פיזית ולבזבז זמן ודלק יקר. רוב רובם של הצרכנים דווקא מוצא את הרשת כנוחה ומהימנה מאוד לרכישת מוצרים ולכן רבים עושים בה שימוש יומיומי ומוסרים ללא חשש את פרטי כרטיס האשראי שלהם. ישנן פעולות שמומלץ לבצע כאשר אנו מעוניינים לבצע רכישה או הצטרפות לחברה כל שהיא ברשת:

 • ראשית מומלץ להשתמש במנוע החיפוש של גוגל. מנוע זה הוא חזק מאוד ויספק לכם תשובות לכל בעיה בתוצאות שיפתחו בתוך שניות בודדות. תוכלו אף לקרוא על תקלות ובעיות שאנשים נתקלו בהם ברכישת מוצר או שירות כל שהוא, כך שתוכלו להחליט אם זה מתאים לכם או לא.
 • השוואת מחירים היא הכרחית בתקופה זו שכל חברה יוצאת במבצע מפתיע. הרשת מציעה אתרים רבים אובייקטיביים שיציגו לפניכם שלל נתונים מדויקים אודות מחירים, תוכניות ואת כל האותיות הקטנות שחברות רבות מנסות להסתיר מכם.
 • הזמנה על ידי שליח היא לעיתים תהיה הרבה יותר זולה מאשר הגעה לחנות פיזית או מחסן שממוקם אי שם באזור תעשייה. על כן מומלץ לעשות שימוש בשירות זה ולחסוך כסף וזמן.  
 • מי שעושה שימוש נרחב ברשת יגיע למוצר שהוא מחפש בקלות רבה יותר, באתרים האיכותיים ישנן קטגוריות מסודרות שמקלות את הקניה וגם עושות לנו חשק לצפות ולהתרשם ממוצרים שונים באותה קטגוריה.

מה לא כדאי לעשות בקניה ברשת האינטרנט?

בכל דבר יש יתרונות וחסרונות וגם ברשת ניתן למצוא חסרונות לצערנו. הימנעות מפעולות מסוימות עשויה לסייע לכם במניעת תקלות שונות ברכישות באינטרנט. צרכן חכם ינקוט במשנה זהירות ולא ימהר להפקיד את מספר כרטיס האשראי שלו או את הפרטים האישיים בכל אתר מפוקפק. על מנת לבצע עסקאות מוצלחות מומלץ לפעול על פי הדרכים הבאות:

 • ראשית כדאי לבדוק כל אתר חדש שאתם לא מכירים. אתרים חשודים יסומנו בדרך כלל על ידי מנוע החיפוש בסימן מיוחד שיזהיר אתכם מפני כניסה אליו. אתרים שמוכרים סחורה איכותית יפרסמו את עצמם בצורה הוגנת ולא יפיצו מידע מוזר, חשוד ולא אמין.
 • גם אם אתם ממש חושקים במוצר כל שהוא, כדאי שלא לרכוש אותו בהצעה הראשונה שבה אתם נתקלים. השוואת מחירים היא פעולה שלוקחת כמה דקות, ובעזרתה ניתן להגיע לעסקה הרבה יותר משתלמת.
 • אם אתם לא לחוצים בזמן אז עדיף לא לבצע את הקניה בשעות הלילה. כך היה לכם מענה אנושי במקרה שתתרחש תקלה כל שהיא. בכל מקרה כדאי לבצע צילום מסך של האישור שקיבלתם אודות רכישה כל שהיא.
 • כדאי לברר כי אתם רוכשים באתר שהדומיין שלו מתחיל בHTTPS דבר אשר מעיד על כך שהאתר בעל רישיון אבטחה  ,SSLדבר אשר מעיד על כך שהפרטים שלכם מוצפנים ואין אפשרות לגשת אליהם.

ככל שתצברו יותר ניסיון ברכישה דרך הרשת כך יגבר הביטחון העצמי שלכם ותוכלו לזהות מה היא עסקה מוצלחת וממה כדאי להיזהר.

טיפים נוספים לרכישה ברשת

ישנם כמובן טיפים נוספים שניתן להיעזר בהם על מנת לבצע את ההצטרפות למסלול מסוים דרך הרשת:

 • מומלץ לוודא שהרכישה או ההצטרפות אל השירות כולל את דמי המשלוח או לא. זאת ניתן לראות כאשר קוראים את כל האותיות הקטנות שכתותבות באתר.
 • כדאי לברר את תנאי התשלום, האם ניתן לבצע תשלום רק דרך האשראי או גם דרך הוראת קבע.
 • יש לבדוק עם עצמכם האם אתם לקוחות אשר דורשים וצריכים שירות לקוחות טכני, ולברר האם חברת התקשורת נותנת מענה מהיר דרך הטלפון או דרך אתר האינטרנט שלהם.
 • בהגיעה של כרטיס הסים, במקרה של הצטרפות לאחת מחברות הסלולר או במקרה של הגעת טכנאי אל ביתכם במקרה של הצטרפות לספקית טלוויזיה, כדאי לבדוק איתו ולוודא שזה באמת מה שהזמנתם. בדקו שהוא לא פגום או שבור ושכל החלקים נמצאים במקום. אם ישנה בעיה כל שהיא אז יש לפנות מיד לספק התקשורת שיטפל בבעיה ויחליף את המוצר אם ישנו צורך.

בכל מקרה השוואת מחירים באינטרנט במיוחד בשוק התקשורת היא בדרך כלל בטוחה מאוד וכל עוד אתם לא מגיעים לאתרים מפוקפקים אז אין כל סיבה אמתית לחשוש מביצוע רכישות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20