במלאת שלוש שנים לפטירת הרב שמעון כלפה זצ"ל, מייסד המכללה האקדמית לחינוך 'חמדת הדרום',  נערך אמש טקס להנצחת שמו על בניין ההנהלה של המכללה. הרב כלפה ייסד את המכללה ואף עמד בראשות מועצת שדות נגב במשך שנים רבות. בטקס ההנצחה השתתפו הרב יעקב אריאל, נשיא המכללה הראשון שהקים את המכללה ביחד עם הרב כלפא פרופ' אבי לוי, יו"ר עמותת חמדת הדרום, שר החינוך לשעבר הרב יצחק לוי, ראש המכללה ד"ר חיים שקד, מנכ"ל חמדת הדרום קובי ויצמן, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, בני משפחת כלפה, ועוד.

בדברי הזיכרון הרב יעקב אריאל התייחס לתופעת האלימות הגואה בחברה הערבית וציין כי "אנחנו יודעים שבחברה הערבית האלימות היא מהתופעות המצויות ביותר. זה מתחיל בדת המוסלמית; צריך שתקום שם מנהיגות רוחנית יחד עם מנהיגות אחרת שתחנך את הציבור שאסור להרים יד על חבר ואסור להשתמש בנשק".

על משחקי מחשב אלימים אמר הרב אריאל "אני רואה את הנכדים משחקים בטלוויזיה משחקים אלימים עם נשק ועריפת ראשים שמזכים אותם בנקודות. בושה וחרפה, כך מחנכים את ילדי ישראל?" על החזקת אינטרנט בבית ציין הרב אריאל כי "להחזיק בבית אינטרנט בלי סינון זה אסור מדאורייתא, ודומה להחזקת גג בלי מעקה או לנסוע ברכב בלי בלמים".

על הרב כלפה אמר הרב אריאל כי "החינוך היה ראש מעייניו ובראשן החינוך התורני. הוא ראה בחינוך התורני כמשפיע על הסביבה כולה, לא רק על התלמידים אלא על כל הקהילה כולה".

ראש המכללה ד"ר חיים שקד ציין כי "יש שתי דרכים למדוד גובהו של עץ; או לכרות ולמדוד אותו או לראות את הצל שלו,  כך גם היה הרב כלפה זצ"ל. אמנם לא הכרתיו אישית, אבל כל מי שפגשתי מרבה עליו אין ספור שבחים, כך שאני רואה את גובהו ואת הצל שלו המגיע למרחוק. הרב כלפה ליווה את המכללה עד ימיו האחרונים ללא תמורה. היוזמה להנציח אותו על בניין ההנהלה הינה פרי שיתוף פעולה אחד מיני רבות של המכללה עם מועצת שדות נגב. אני מאחל לנו שזכויותיו של הרב כלפה יעמדו לנו לזכות בימים שבין כסה לעשור".

ראש עמותת חמדת הדרום ושר החינוך לשעבר הרב יצחק לוי הוסיף כי "המכללה בהנהגת הרב כלפה שמעון קיבלה תנופה גדולה; מסמינר קטן הפכנו למכללה גדולה בזכות העובדה שהוא היה איש חזון ומעשה. הרב כלפה זצ"ל ראה את האזור הזה צומח ומתפתח ודאג לצורכי החינוך של האזור. אני מאחל לנו לקחת ממנו את מידותיו, את דרכו, את תפיסתו החינוכית והתורנית ושעם כל זה נזכה להעמיד מורים ומורות רבים ההולכים בדרכו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא