מתוך “”, א’-ה’ ב-21:00

“אני שמח לבשר שמחר אנחנו פותחים את שנת הלימודים כסדרה, בלי דרמות כבר שנה שלישית שאין דרמות” מתחיל את הראיון וממשיך: “אנחנו מביאים הרבה יציבות ורוגע למערכת. 2,300,000 תלמידים יגיעו ו-200,000 עובדי צוותי ההוראה ומורים יחכו להם בזרועות פתוחות והתלמידים גם יפגשו מערכת חינוך יותר אישית עם כיתות הרבה יותר קטנות -27 תלמידים בכיתות א’-ג’ ועם סייעת שניה בגנים ועם זינוק ממשי גם בהישגים וגם בערכים”.

שר החינוך בנט  מתייחס גם לרפורמה החדשה בלימודי האנגלית בדגש על אנגלית מדוברת שמתחילה מיד עם פתיחת שנת הלימודים“ישראלים צריכים לדעת לדבר אנגלית. היום ב-2017 לא יכול להיות שישראלי נוסע לחו”ל ומתבייש לפתוח את הפה. רוב החומרים באינטרנט ובעולם בכלל הם באנגלית. זה כלי הכרחי. כשיצאתי למהפכה במתמטיקה – אנחנו מכפילים את מספר מסיימי 5 יחידות, זה רק היה מכוון לכ-20% מהתלמידים. פה באנגלית כל תלמידי ישראל צריכים אנגלית מצוינת  ולכן הכותרת אם תרצי זה מעבר מתיאוריה לדיבור כמה שיותר אנגלית מדוברת ולכן כל המערכת תתכונן ויש לנו תכנית מפורטת איך להשיג את זה ואנחנו מתחילים מיד”.

שר החינוך גם מתייחס לבשורה החדשה על קיצור החופשות ולכך שההורים מרוצים אך המורים פחות: “עוד לא הבאתי את זה, זו כוונתי עד לחנוכה להביא קיצורי החופשות  מבלי לפגוע במורים. המורים הם הנכס הגדול ביותר שלנו, יש לנו מורים ומורות מצויינים במדינת ישראל ואנחנו צריכים לטפח את מעמד המורה, צריך שהמורים יהיו פסגת החברה הישראלית, כי הם מחנכים את הילדים שלנו אז כן בנוסף להקטנת כיתות וסייעת שניה, בנוסף לצהרונים מוזלים ובנוסף לקייטנת החופש הגדול שהוספנו השנה את כיתות ג’, בכוונתי גם לקצר את ימי החופשה אך עוד לא  הבאתי את זה, זה כרוך במו”מ עם האוצר ואני משוכנע ששר האוצר ירתם למשימה החשובה הזו”.

בהמשך מתייחס שר החינוך לדרישת ארגון המורים להעלאת שכר המורים ואומר כי יש צורך להעלות את השכר והדבר יטופל בחודשים הקרובים: “בהחלט חייבים להעלות את המשכורות התחיליות של מורים, אנחנו נכנסים למו”מ בחודשים הקרובים על הסכמי השכר ואני רואה את עצמי כשופר של המורים. זה אינטרס של כולנו, אנחנו צריכים מורים טובים. מורים טובים יבואו אם המשכורת תהיה יותר מכובדת. מה בדיוק, כמה מתי אנחנו נשב ונהדק את זה בחודשים הקרובים ואני משוכנע שכמו שהוצאנו לפועל את שאר הפעולות גם את זה נצליח”.

לקראת סוף הראיון מתייחס שר החינוך גם  להסכם שנחתם בין הבית היהודי לליכוד על כך שבמושב הקרוב לא יוגשו הצעות חוק שנויות במחלוקת ואמר כי הם שואפים לייצב את הממשלה: “אנחנו רוצים לייצב את הממשלה, זו ממשלה טובה מאד, תראי בחינוך מה אנחנו עושים במערכת המשפט ובכל התחומים  – ממשלה טובה שצריך לתת לה יציבות. עם זאת, תנועת הבית היהודי תשמור לעצמה את הזכות לשקול הצעה גם אם היא שנויה במחלוקת כמו חוק ההסדרה שרה”מ לא רצה את החוק והעברנו, כמו חוק יסוד ירושלים, יש דברים שאם הם חשובים מספיק אנחנו כן מוכנים להיאבק עליהם כמו בצוק איתן ופעולות אחרות. מה שבוער בעצמותינו אנחנו נעשה אבל מעבר לזה נשאף לכמה שיותר יציבות”.

בסיום הראיון סיפר שר החינוך על השנים בהן הוא היה תלמיד ומה העצה שלו לכל התלמידים: “אני הייתי תלמיד בינוני, ביסודי לא מזמן הראיתי לילדים שלי את התעודה, הרבה כמעט טוב ובקושי מספיק, מה שבסופו של דבר הקפיץ אותי זה שמורה טוב האמין בי. מה שאני מאחל והעצה שלי להורים ולתלמידים במילה אחת: להתאמץ. יש כאלה שחושבים כוכב נולד, אנחנו נולדים עם כישרון וזה מה יש. לא לא לא נכון. מה שקובע ומבדל בין מי שמצליח בתחומו אם זה מוסיקה, ספורט, מדע או מתמטיקה זה המאמץ העקביות, התמדה, ומבקש מכולם להתאמץ. זו הדרך שהצלחנו להקפיץ את ההישגים של תלמידים במתמטיקה,פיזיקה וכימיה. אז זו העצה שלי לילדי ישראל: תתאמצו ותצליחו”.

ליטל שמש

ליטל שמש


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.