האם חברות התעופה הישראליות מחרימות את תושבי יהודה ושומרון? השבוע הודיעה חברת "פרימיום צ'ק אין" שמפעילה את שירות טרום הטיסה מהבית עבור חברת אל על כי היא מרחיבה את שירותיה ותתחיל לעבוד יחד עם ארקיע ועם ישראייר. השירות יופעל עבור המתגוררים בין חיפה ובאר שבע, הודיעו בגאווה ב"פרימיום". בבדיקה עם החברה האם בטווח הזה נכללים גם ישובים במרכז הארץ כגון אריאל, חשמונאים ואורנית, עולה כי הישובים שנמצאים מעבר לקו הירוק אינם זכאים לשירות.

השירות יורחב עבור נוסעי ארקיע וישראייר לקראת שיאי הטיסות לחו"ל הצפויים בחופשת הפסח ולאור ההצלחה והביקושים הרבים לשירות שהושק בקיץ לנוסעי אל אל. הטסים לחו"ל יוכלו להשתמש בשירות ולחסוך את הזמן של העמידה בתורים בנתב"ג. בהמשך הכוונה היא להרחיב את השירות לחברות התעופה הזרות הפועלות בישראל.

במסגרת השירות מגיעים הבודקים הביטחוניים של רשות שדות התעופה ודיילי הקרקע של החברה  אל ביתם או משרדם של הנוסעים, בזמן הנוח להם, ומבצעים שם את כל הליך הצ'ק-אין עבור כל הטסים. בכלל זה בידוק ביטחוני, בדיקת הכרטיסים והדרכונים, מסירה של עד 5 מזוודות וקבלת כרטיסי העלייה למטוס. השירות מייתר את הצורך להגיע שעות רבות לפני הטיסה לנתב"ג ומאפשר לנוסעים, בכל ימות השנה,  להגיע ישירות אל ביקורת הגבולות ולדיוטי פרי.

לדברי חנן דביר, מנכ"ל שירות טרום טיסה, בעקבות הצלחת השירות שהחל עם חברת אל על והחברות הבנות (UP וסאן דור), נרשמו ביקושים לשירות מצד הטסים בחברות תעופה אחרות.  לכן הוחלט להרחיב השירות גם לחברת ארקיע וישראייר. לדבריו, בעתיד הכוונה היא להרחיב את השירות גם לטסים בחברות התעופה הזרות.

חברות אל על, ישראייר וארקיע סירבו להגיב לתחקיר.

מחברת פרימיום צ'ק-אין נמסר כי: "החברה, שהחלה לפעול לפני מספר חודשים, מרחיבה כל העת את אזורי פעילותה וזאת לאור הביקוש הגובר והולך. החברה החלה לפעול באזור המרכז מגדרה בדרום – חדרה בצפון, כולל ירושלים, ועד לכביש 6. בשבועות האחרונים אזור הפעילות כבר הורחב עד לחיפה ולבאר שבע. היות ומדובר בחברה בצמיחה, עדיין לא ניתן להגיע, מבחינה תפעולית, לכל ישובי הארץ כגון: ישובים בצפון כמו הקריות, נהריה, עכו והקיבוצים בגליל, ישובים כמו דימונה הנמצאים דרומית לבאר שבע וישובים מזרחית לכביש 6. בכוונתנו להגיע בתוך כשנה לכיסוי של כל הישובים בארץ , בכפוף לאישורים של הגופים הרלוונטיים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20