דף הבית > מורשת > צפו: תפילת ראש חודש המונית בכותל

צפו: תפילת ראש חודש המונית בכותל

הבוקר התקיימה ברחבת הכותל המערבי תפילה המונית לרגל ראש חודש תמוז. המזכירה לביטחון המולדת של ארה"ב הגיעה אף היא הבוקר לתפילה אישית בכותל וכתבה בספר המבקרים: "תודה על כל מה שהענקת לילדיך"

הבוקר (חמישי) נערכה בכותל המערבי תפילה המונית לרגל ראש חודש תמוז.

ראש חודש תמוז בכותל המערבי. צילום: חדשות הכותל המערבי

 

בלוח השנה העברי של ימינו, חודש תמוז הוא החודש העשירי במניין. במניין החודשים שנהגו בני ישראל לאחר יציאת מצרים, בו חודש ניסן היה החודש הראשון, תמוז הינו החודש הרביעי. חודש תמוז נקרא בחלק מספרי חכמים "חודש הבכיות", שכן בחודש זה החל המצור על ירושלים וחלים בו ימי בין המצרים עד ט' באב. יש המאמינים כי חודש תמוז הוא חלק מעונשם של ישראל על מעשה המרגלים, שהחלו את שליחותם בראש חודש תמוז ושבו בט' באב.

המזכירה לביטחון המולדת של ארצות הברית קריסטן נילסון הבוקר בכותל. צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

 

בתוך כך, המזכירה לביטחון המולדת של ארצות הברית, הגב' קריסטין נילסן השוהה בישראל הגיעה אף היא הבוקר (חמישי) לביקור בכותל ולתפילה אישית. את השרה קיבלו רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א שציין בפניה את הערכת העם היהודי לידידות עם ארה"ב, והיות המקום מרכזו הרוחני של כל יהודי. ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב שהציג בפניה את ההיסטוריה של המקום.

המזכירה לביטחון המולדת התרשמה מאוד וכך כתבה בספר המבקרים של הכותל: "שאלוקים יברך את כולנו. שתמיד נזכור את שימך. שתמיד ננהג באהבה ובעזרת הכוונתך… תודה על כל מה שהענקת לילדיך…".

חודש תמוז מבורך לכל בית ישראל!

לינור בר-אל

לינור בר-אל

אולי יעניין אותך גם

נחנך מצפה לזכרה של דפנה מאיר הי"ד

נוער עתניאל חנך ביישוב מצפה לזכרה של דפנה מאיר הי"ד שנרצחה בפיגוע דקירה בפתח ביתה לפני כשנתיים וחצי. בני המשפחה נחכו במעמד המרגש. בתה רננה: "מרגש לראות הנצחה בדרך של חיים"