שוטרים ובלשים פרצו לשיעור תורה שנערך הערב (ג') בצומת אריאל, במבנה שהוקם במקום הפיגוע בו נרצחו סמ"ר גל קיידאן הי"ד והרב אחיעד אטינגר הי"ד בתחילת השבוע.

השיעור בו נכחו עשרות משתתפים תושבי אריאל והסביבה ואזרחים שבאו לחזק, נערך על ידי הרב דוב ליאור ובהשתתפות יו"ר עוצמה יהודית ד"ר מיכאל בן ארי, שאף העביר שיעור בעצמו.

השוטרים פרצו לשיעור והפריעו למהלכו התקין, זאת על אף בקשת המשתתפים שיאפשרו להם להמשיך את השיעור כסדרו. אחד המשתתפים המזועזעים קרא לעבר השוטרים "רצחו פה יהודים לפני כמה ימים ואתם נלחמים בנו? תתביישו לכם. בנו אתם נלחמים? את המחבל לא תפסתם עדיין".

השוטרים לא עזבו את המקום, והחלו לעכב ולעצור נערי גבעות שנכחו במקום. לשאלת בן ארי שנכח במקום מדוע השוטרים מפריעים למהלך השיעור, השיבו השוטרים כי "הם ממלאים את תפקידם".

"במקום פעולות גמול כתגובה על הפיגוע – מפריעים לשיעורי תורה"

ד"ר מיכאל בן ארי אמר בתגובה כי "לאחר שמערכת 'שלטון החוק' פסלה אותי השבוע מלרוץ לכנסת, היא ממשיכה בהתנכלותה לאוהבי עם ישראל ולמתיישבים הגיבורים, ומפריעה לשיעור תורה שנערך במקום בו נרצחו שני יהודים, בשל אזלת היד והתרפסותה של המשטרה. הגיעה העת שהמשטרה תפנה את כוחותיה לטפל בטרוריסטים האמיתיים, ולא בבוני ארצנו".

עו"ד איתמר בן גביר ציין כי "במקום לשלוח כוחות לביצוע פעולות גמול משמעותיות כתגובה על הפיגוע הרצחני והמזעזע לו היינו עדים, ובכך להרתיע את המבקשים לפגוע ביהודים, מצאו להם שוטרי משטרת ישראל עיסוק אחר: הפרעה לשיעורי תורה. בכהונתי בכנסת אני מתכונן לטפל ביתר שאת בהתנכלות המשטרה למתיישבים, ואפעל לעצירתה לאלתר".

מהמשטרה נמסר: "שני החשודים היו מעורבים בהפרות סדר בצומת אריאל, יידו אבנים לעבר רכבים פלסטינים שנעו על הכביש, חסמו את ציר הנסיעה ותקפו שוטרים שפעלו במקום. שני החשודים נעצרו לחקירה".
אילת כהנא

אילת כהנא