ראש הממשלה ושר הביטחון לאחר פגישתו עם שר ההגנה של סרגיי שויגו:

"סיימתי עכשיו פגישה חשובה עם שר ההגנה של רוסיה שויגו, ואני בדרך לפגישה לא פחות חשובה עם הנשיא ולדימיר פוטין.

הנושא הראשון הוא הביטחון, וזה שימור חופש הפעולה של צה"ל וחיל האוויר אל מול הניסיונות של איראן להתבסס צבאית באזורנו נגדנו. אנחנו פועלים כל הזמן, וחשוב למנוע התנגשויות מיותרות. כך אנחנו עושים בפגישות כמו אלה וגם כמובן בשיחות הטלפון הרבות ביניהן.

מעבר לכך אני מוכרח להגיד שיש קשר טבעי, כי יש גשר אנושי בין ישראל למדינות דוברי רוסית, כי יש לנו למעלה ממיליון יוצאי ברית המועצות לשעבר בארץ והתרומה שלהם היא כבירה. אבל אני רוצה שתדעו שהתרומה שלהם היא גם ביצירת הקשר הזה, החשוב כל כך, לביטחון ישראל".

בשמאל התלוננו על כך שדבריו של ביבי משודרים במסגרת מסיבת עיתונאים, אך יו"ר וועדת הבחירות השופט מלצר הבהיר כי אין בכך תעמולה אך הוא כי נתניהו לא יוכל לדבר דברים הקשורים לבחירות:

"ראש הממשלה נמצא עכשיו אצל פוטין. הוא יכול לעשות מסיבת עיתונאים ולספר מה היה אצל פוטין אבל הוא לא יכול לומר אל תצביעו למפלגה כזו או אחרת. זו תעמולת בחירות. על זה יוטל עיצום כספי. שיהיה ברור".

 

השופט מלצר המשיך בדין ודברים עם נציגי :

יונתן אוריך התנצל בפני ועדת הבחירות המרכזית: "75% של ההצהרה (על בקעת הירדן) הייתה חדשותית, ביטחונית, מדינית. ראש הממשלה הוסיף מעל הדוכן עוד 25% של דברים שאינם עומדים בהגדרה הזאת ואנחנו מתנצלים על כך"
השופט מלצר: "אתם מתנצלים על תעמולת בחירות?"

יונתן אוריך: "אנחנו מתנצלים".

יועמ"ש הליכוד אבי הלוי אמר לשופט מלצר: לא נסכים לסכור את פיו של ראש הממשלה. נסכים להתחייב שלא תהיה תעמולת בחירות רק אם זה יהיה הדדי. השופט מלצר: אם תהיה הפרה מצדם תוכלו לעתור ואז יהיה לכם גם התקדים של היום.

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.