הרצאה של ח״כ עליזה לביא (יש עתיד) באוניברסיטת הוּמְבּוֹלְדְט בברלין פוצצה אמש (ג') בידי פעילי BDS ובהם קבוצת ישראלים. האירוע התקיים במסגרת משלחת של צעירי יש עתיד שמובילה ח"כ עליזה לביא לברלין ולפרנקפורט, שמטרתה לקדם פעילות הסברה בקרב סטודנטים בקמפוסים מובילים בגרמניה, בצד סדרה של מפגשים עם חברי פרלמנט, נציגי הקהילה היהודית, סטודנטים ומובילי דעת קהל.

פעילי BDS מפוצצים את הרצאתה של לביא בגרמניה. צפו

האירוע התרחש דקות לאחר שהחלה לביא בהרצאתה. פעילי BDS ובהם קבוצת ישראלים ישראלים, התפרצו בצעקות ובקללות ולא אפשרו את המשך הדיון. ניסיונותיה של לביא להשיב ולקיים דיון הושתקו בזה אחר זה, ונענו בקריאות שהיא ׳רוצחת ילדים׳ וכי הדם בעזה על הידיים שלה. עוד האשימו המתפרעים את ישראל באפרטהייד ובפשעי מלחמה. מי שזיהה עצמו כ'עיתונאי מעזה', ציין שהוא מצטט חומרים של בצלם ושוברים שתיקה. נוכחים במקום סיפרו כי ניכר היה שהפרובוקציה הייתה מבוימת ומתוכננת מראש במטרה להכפיש את ישראל ולמנוע מנציגים ישראלים לדבר.

עליזה לביא בכנס ברמניה. צילום: דוברות
עליזה לביא בכנס בגרמניה. צילום: דוברות

המהומה כולה התרחשה לנגד עיניה של דבורה ויינשטיין, ניצולה בת 82 ששרדה את זוועות השואה בגרמניה, והצטרפה למשלחת יש עתיד על מנת להשתתף במסע ההסברה ולהציג את הצד של ישראל. בסיום האירוע המתינו בחוץ כ-20 פעילים, ולכן ח"כ לביא וחברי המשלחת הוצאו ביציאה אחורית ובליווי אבטחה. ויינשטיין אמרה: "הם באו מראש להרוס ולקלקל, אך זה לא יעזור להם.  אנחנו את העבודה שלנו עשינו ונעשה.  אנשים רבים,  גם כאלו שלא בעדנו- באו, הקשיבו ושאלו שאלות, ורצו לשמוע אותנו. צר לי על אותה חבורת פורעים אלימה, אך  אני לא חוששת וממשיכה הלאה במלאכה".

עליזה לביא אמרה "שום גורם בארץ ובעולם לא ימנע מאתנו לספר את האמת ולהדוף את תעשיית השקרים וההסתה כנגד ישראל. לצערי ההרצאה שלי הפכה מהר מאוד למפגן שנאה אלים ואנטישמי בידי פעילי BDS ובהם גם ישראלים שלא נתנו לי לדבר".

עליזה לביא בכנס בגרמניה. צילום: דוברות
עליזה לביא בכנס בגרמניה. צילום: דוברות

עוד הוסיפה לביא כי "צר לי שדיון שנועד להציג את פניה האמיתיות של ישראל ולקיים דיאלוג הפך במה לפרובוקציה מבוימת, שמטרתה הכפשתה ישראל ופגיעה בנציגיה. אלו הם פניה המכוערות של תעשיית החרם ותנועת ה-BDS.  לא על שלום ולא על זכויות הם נאבקים – אלא נגד זכותו של העם היהודי לבית לאומי במדינת ישראל".מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20