ההסתה נגד חרדים בימים אלו חוצה גבולות. למרות שרוב מוחלט של הציבור החרדי שומר על ההנחיות ישנה הסתה בכלי תקשורת מסויימים נגד הציבור החרדי. בימים אלה אם ערבים ביפו מתפרעים, מתקהלים, משליכים אבנים ופוצעים לוחמי כיבוי, האירוע מדווח ללא לאום או אפשרות לשייך את העבריינים ללאום או קבוצה מסויימת באוכלוסיה, כך גם במקרים רבים שמסתננים בדרום תל אביב מפירים את הוראות משרד הבריאות – אפס סיקור תקשורתי באותם כלי תקשורת שמסיתים נגד החרדים. חרדים המפרים הוראות או נדבקים זוכים לסיקור נרחב, משתלח ואף אנטישמי.

מי שעומד מאוחרי הדברים הם עיתונאים בעלי עמדות אנטישמיות ואג’נדה מובהקת של שנאת חרדים. אחד כזה נקלט בעדשת המצלמה כשהוא נשמע משתעל בכוונה על חרדי שתיעד את פעילותו בעיר בני ברק ואף נשמע יורק עליו. “אל תעמוד מאוחרי מצלמה ותרגיש שיש לך כוח” קרא החרדי שתיעד את העתונאי שחולל את הפרובוקציה המכוערת.

סגן השר מאיר פרוש מסר בתגובה למקרה: “המחזה בו צלם תקשורת שנכנס לעיר בני ברק מסכן את בריאות תושבי העיר, תוך שהוא מתגרה ומשתעל בכוונה תחילה לכיוון אדם שעמד בסמוך אליו, אינו מקובל ושערורייתי, בפרט כאשר המצב בעיר גם כך רגיש, נפיץ ועדין”.

ח”כ פרוש הוסיף כי “בכוונתי לפנות בדחיפות לשר לבטחון פנים גלעד ארדן בדרישה להרחקה מידית של הצלם מתחומי העיר, וכמו כן לגורמים הרלוונטיים לשלילת תעודת העיתונאי שלו”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.