במסיבת עיתונאים היום התיחסו עורכי הדין של יועצי ראש הממשלה עו״ד עמית חדד ועו״ד ליאור אפשטיין להחלטת בית המשפט העליון בסוגיית הטלפונים הניידים של יועצי ראש הממשלה:

״כבוד השופט אלרון שם היום סוף למשוואה שהייתה נהוגה פה יותר מדיי זמן: המשטרה יכולה הייתה לפעול בניגוד לחוק, בניגוד לדין, והיא הייתה מגיעה לבתי המשפט ובתי המשפט היו מגלים סלחנות מסויימת כלפי ההתנהגויות האלה. היום שמנו לדבר הזה סוף, השופט אלרון שם לדבר הזה סוף.

קובע: ״עצם ביצוע עבירות על ידי גורמי אכיפת החוק מהווה תופעה פסולה שאין להשלים עימה. המטרה אינה מקדשת את האמצעים״.

הוא מוסיף ואומר: ״אל לחוקרי המשטרה להניח כי כל פעולותיהם יזכו להכשר מצד בתי המשפט״.

זאת החלטה שהיא חשובה. היא חשובה לכל אזרח ואזרח במדינת ישראל.

יש פה החלטה מכוננת בכל מה שקשור לזכויות חשודים ונחקרים ולכן הצטרפו לעניין הזה אבי חימי ועדי כרמלי מלשכת עורכי הדין וכמובן הסנגוריה הציבורית בראשות ד״ר יואב ספיר.

בית המשפט יצר פה הלכה חשובה מאוד בכל מה שקשור לזכויות. במקרה שלנו בית המשפט קובע שלא נפל פגם חמור אחד אלא הייתה פה שיטה פסולה של פגמים אסורים, ושהיא הביאה אותו לקבוע שהצווים שניתנו – מבוטלים.

בית המשפט מסיים את החלטתו וכותב: ״יש לקוות כי החלטתי זאת תסייע אף בעתיד להבטיח כי רשויות החקירה תקפדנה על זכויותיהם של נחקרים ותימנענה משימוש לרעה בכוח הרב המוקנה להן״.

אמן. אנחנו מצטרפים גם לתקווה הזאת של בית המשפט״.

עו״ד ליאור אפשטיין במסיבת העיתונאים:

״אנחנו לא בקטטה, אנחנו לא במלחמה, אנחנו לא בקרב. אנחנו במקום שצריכים לנהל חקירות ולהגן על החירות. המכשיר הסלולרי הוא ציפור הנפש של כולנו. להשיג תוצאה בחקירה זאת לא המטרה ולא היעד, בצער רב חווינו את המדיניות הזאת עד היום ואנחנו מקווים שההחלטה הזאת פותחת אותנו לעולם מפוייס יותר, שבו גם יש חקירות אבל יש גם חירות ויש גם אדם״.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.