סרן אור נעמן. צילום: דובר צה"ל

טיל שוגר מוקדם יותר היום (רביעי) מאזור צפת לעבר כלי טייס בלתי מאויש שחדר מסוריה לשטח ישראל ויורט מעל הכנרת. אזעקות הופעלו במועצות האזוריות גולן ועמק הירדן.

על היירוט פיקדה סרן אור נעמן, מפקדת סוללת פטריוט של גדוד 138: "פעלנו בצורה מקצועית, בלי הססנות וההצלחה הייתה מלאה. היינו במגע רציף כל הזמן על המטרה. אני גאה מאוד בחיילי הסוללה".

מפקד ההגנה האווירית, תת-אלוף צביקה חיימוביץ', אמר: "לאחר תחקיר שקיימתי ניתן לקבוע כי מפקדי ולוחמי הסוללה פעלו באופן מקצועי, תוך חתירה למגע והביאו לתוצאה מבצעית איכותית. מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר ערוך לכל אורך גבולות המדינה ואירוע זה מצטרף לאירועים בשבועות האחרונים בהם לוחמי כיפת ברזל יירטו איומים תלולי מסלול בדרום הארץ. בעת הזאת אנו נדרשים לשמר דריכות ומוכנות לכל תרחיש, בכל זירה".

דנון למועצת הביטחון: "גנו את חדירת הכטב"ם"

שגריר ישראל לאו"ם, , קרא למועצת הביטחון לגנות את חדירת הכטב"ם הסורי לשטח ישראל: "מוקדם יותר היום, כלי טיס בלתי מאויש חצה את הגבול האווירי מסוריה וחדר כ-9.6 קילומטרים לתוך שטח ישראל, כאשר הוא מאיים על ביטחון האזרחים והיישובים בצפון ישראל. צה"ל יירט את הכטב"ם ומנע אפשרות של תקרית ביטחונית חמורה".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון. צילום: רויטרס

 

"אנו מזהירים שוב ושוב את המועצה מפני הפעילות בשטח המערערת את היציבות באזור ומאיימת על ישראל והמזרח התיכון. ישראל רואה במשטר הסורי אחראי לכל מתקפה היוצאת משטחו ולא תסבול כל הפרה של הסכמי ההפרדה עם משנת 1974. נמשיך להגן על אזרחינו ושטחינו מפני כל הפרה של ריבונותינו", הוסיף.

דנון קרא למועצה: "לגנות את המעשה המסוכן הזה שלא רק מאיים על ישראל, אלא על יציבות האזור כולו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.