ראש הממשלה בנימין קיבל הבוקר (ראשון) את פניו של ננשיא ז’איר בנמל התעופה בן גוריון: “פתחנו עידן ביחסי ישראל”.

נתניהו ציין בפני בולסונארו כי המשלחת הנוכחית היא “הגדולה ביותר שהגיעה לישראל”.

“אדוני הנשיא, אתה מגיע לישראל בתקופה מתוחה ולכן הנחיתי להשאיר את כוחות צה״ל בפריסה מלאה סביב רצועת עזה”, אמר ראש הממשלה, “זה כולל טנקים, ארטילריה, כוחות יבשה וכוחות אוויר. אנחנו ערוכים לכל תרחיש ואם נידרש לכך – גם למערכה רחבה. נעשה מה שצריך למען ביטחון ישראל”.

“בביקור בברזיל יצאתי קצת החוצה, הלכתי בחופים של קופה-קבנה בריו דה-ז’נירו, הסתובבתי עם האנשים בברזיליה, והתרשמתי בצורה בלתי רגילה מהאהדה, מהאהבה של העם הברזילאי לישראל, איך דרך אחרת להגדיר זאת. אני בטוח שכמו שאני ראיתי את האהדה הגדולה לישראל ולי בברזיל, אתה תפגוש כאן את האהדה הגדולה לברזיל ואליך בישראל. הישראלים אוהבים את ברזיל, את התרבות התוססת, את המוסיקה, את הקרנבל, את האוכל ומעל הכל – את החום והשמחה של העם הברזילאי”.

ראש הממשלה נתניהו ייפגש בהמשך היום לפגישת עבודה בארבע עיניים עם בולסונארו ובהמשך לפגישה מורחבת בהשתתפות שרים משתי המדינות. לאחר מכן, ישתתפו ראש הממשלה ונשיא ברזיל באירוע חתימה על שורה של הסכמים בילטרליים בתחום הביטחון, התעופה, ביטחון הפנים המדע והטכנולוגיה, ויחתמו מזכרי הבנות בתחומי הסייבר, הבריאות והמים.

בהמשך יארחו ראש הממשלה ורעייתו את נשיא ברזיל לארוחת ערב במעון רה”מ בירושלים והשניים ימסרו הצהרות לתקשורת. מחר (שני) נתניהו ובולסונארו יבקרו בכותל, וביום שלישי ישתתפו ב”פסגת החדשנות ישראל – ברזיל”, אירוע כלכלי בין אנשי עסקים וחברות מובילות בישראל ובברזיל. לאחר מכן, יבקרו המנהיגים בתערוכת חדשנות.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.