נשיא , ז'איר , הנמצא בישראל בימים אלו במסגרת ביקורו המדיני ביקר יחד עם השר לבטחון הפנים, גלעד בבסיס הימ"מ בו פגשו את הלוחמים שהדגימו מיכולותיהם לבולסונארו.

בנו של נשיא ברזיל במטווח הימ"מ. צילום:

 

הביקור התקיים לאור בקשתו של הנשיא הברזילאי אשר התרשם עמוקות מיכולותיה של היחידה כפי שהתבטאו באירועים שונים. יחד עם בולסונארו הגיעו גם רמטכ"ל ברזיל ומפכ"ל המשטרה במדינה וכן שרי החוץ, האנרגיה, המדע והמודיעין של ברזיל ובנו של הנשיא – סנאטור פלביו בולסונרו. יחד עם השר גלעד ארדן השתתפו בביקור בימ"מ מ"מ המפכ"ל, מנכ"ל המשרד לבטחון הפנים, מפקד מג"ב, מפקד הימ"מ ושגריר ישראל בברזיל.

נשיא ברזיל בבסיס הימ"מ. צילום: משטרת ישראל

 

במהלך הביקור לוחמי הימ"מ הציגו לבולסאנרו מגוון של יכולות מבצעיות להתמודדות עם תרחישים כגון: השתלטות על אוטובוס חטוף, שחרור בני ערובה ממבנה וגלישה ממסוקים, השתלטויות שונות על מבנים ועוד. לאחר מכן השתתף הנשיא הברזילאי במטווחים לצד הלוחמים והתנסה בירי, בו השיג תוצאה מרשימה של 7 פגיעות במטרה מתוך 7 יריות.

לוחמי הימ"מ הדגימו מגוון תרחישים לנשיא ברזיל. צילום: משטרת ישראל

 

במהלך הביקור אמר השר ארדן לבולסאנרו: "כפי שראית בביקור, הימ"מ נותנת מענה גם לאתגרי פשיעה ואלימות הדומים לאתגרים עימם מתמודדת ברזיל. יש לנו פוטנציאל ענק לשיתוף פעולה מבצעי כי הבסיס להצלחה בכל מדינה הוא קודם כל הבטחון האישי והנסיון שלנו במלחמה בטרור משמש אותנו גם למלחמה בפשיעה החמורה. משטרת ישראל תשמח לשתף את ברזיל בכל הידע והיכולות המיוחדות שלנו כולל אימונים משותפים כאן ובברזיל של הימ״מ והמשטרה עם כוחות המשטרה שלכם".

צילום: משטרת ישראל

 

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה אמר כי "הפשיעה של המאה ה-21 הפכה לגלובלית, חמורה ורשתית יותר והציבה בפני משטרות בכל העולם אתגרים מבצעיים, מודיעיניים וחקירתיים משמעותיים ולכן שיתופי הפעולה בין גורמי אכיפת החוק הפכו לגורם מכריע בלחימה בפשיעה החמורה ובטרור. הצבת נספח בטחון פנים מטעם ישראל בברזיל תתרום רבות להתמודדות ולמאבק המשותפים בפשיעה המאורגנת ובטרור".

נשיא ברזיל נפגש עם הלוחמים בבסיס הימ"מ. צילום: משטרת ישראל

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.