משטרת ישראל מסרה כי במסגרת פעילות אכיפה שביצעו הלילה (ד') שוטרי אגף התנועה, הבחינו השוטרים בצומת נען (כביש 40) ברכב פרטי העומד בצומת כשאורות הבלם דולקים והרכב מונע. כשהבחינו כי דולק אור ירוק ברמזור והרכב לא נוסע, ניגשו השוטרים לרכב לבדוק את פשר העניין. השוטר שפתח את דלת הרכב הבחין לתדהמתו בנהג כשהוא רדום על המושב, כשריח חריף מאוד של אלכוהול נידף מפיו, והעיר אותו.

הנהג ישן באמצע הצומת. צילום: דוברות המשטרה

 

השוטר דומם את מנוע הרכב מחשש להידרדרות, ולשאלת השוטר האם הוא שיכור הודה הנהג – "אני מסטול". הנהג, תושב אזור הדרום בן 31 שהיה בנסיעה מבאר יעקב לדרום, התבקש להציג מסמכים, אך התנגד לעיכוב והחל להתלהם, תוך שהוא מנסה להכשיל את השוטרים ולהכניס סיגריה לפיו. מיד הודיעו לו השוטרים שהוא עצור תוך שהם אוזקים את ידיו. לאחר שנעצר, נלקח הנהג לבדיקת שכרות, בהינתן לו מספר הזדמנויות סירב הנהג לבדיקה ונחשב כמי שנהג תחת השפעת אלכוהול.

בבדיקה מעמיקה יותר נמצא כי ההנה נוהג תחת פסילה של בית משפט בגין תיק שכרות משנת 2017. לאחר שנחקר ביחידת הבוחנים, הוא הושאר במעצר עד להבאתו בפני בית מפשט כדי לדון בהארכת מעצרו.

"אגף התנועה מבצע כל העת פעילות אכיפה נגד עברייני תנועה המרשים לעצמם לנהוג בזמן שהם תחת השפעת אלכוהול ובכך מסכנים את משתמשי הדרך, איתור נהגים אלה והרחקתם מהכביש ע"י פסילת רישיונם מהווה גורם מרתיע ואף מגביר את הבטיחות בכבישים", נמסר מהמשטרה.

במשטרה ציינו כי נמנע אסון העלול היה להסתיים בתאונה קשה, זאת הודות לעירנות השוטרים.

הנהג ישן באמצע הצומת. צילום: דוברות המשטרה
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי


:עוד באותו נושא