"כל 11 שניות טעות או שקר": יו"ר מפלגת העבודה, , ניסה לנגח את הממשלה באמצעות נאום לוחמני שהעלה לפייסבוק, אך ירון רוזנטל, מנהל בית ספר שדה כפר עציון, נאלץ לעמת את גבאי עם העובדות.

אמש (ה') העלה גבאי לעמוד הפייסבוק שלו סרטון בו הוא מאשים את הממשלה בפרצות בגדר ההפרדה דרכן חודרים ערבים מתחומי הרשות הפלסטינית לישראל ומבצעים פיגועי טרור והצתות. זאת בעקבות אי תמיכת ההמשלה בהצעת חוק של מפלגתו בנושא.

של גבאי. צילום מסך

לדברי גבאי, בגדר ההפרדה ישנן 3 פרצות אותן יש לסגור: סמוך למעלה אדומים, והר חברון ומהן לטענתו חדרו לישראל המחבלים שביצעו את חטיפת ורצח ואת הפיגוע בשרונה. להערכתו הפרוייקט יעלה 1.3 מיליארד ש"ח, אך הדבר לא נעשה בשל שיקוליים מדיניים ופוליטיים של הממשלה.

"פרצות מתקתקות – קיימנו היום סיור בפרצות בגדר, דרכן נכנסים ללא קושי מתחומי הרשות הפלסטינית מחבלים, שב"חים וטרור חקלאי", כתב גבאי בהקדמה לסרטון. "הממשלה לא סוגרת את הפרצות ומתקפלת בפני סמוטריץ׳ וחבריו שחוששים שהגדר תהיה בסיס לגבול בינינו לפלסטינים. הכניעה של נתניהו מוכיחה שוב שאצלו פוליטיקה קודמת לביטחון שלנו", הוא האשים.

בסרטון צפה רוזנטל שהתפלא מחוסר הדיוקים, שלא לומר סילופים, של גבאי בנאומו. "אבי גבאי דיבר במשך 83 שניות על בגוש עציון. אני לא מתכוון להתווכח על אידאולוגיה אלא על עובדות", כתב רוזנטל בפוסט תגובה. "בחיים לא חשבתי שפוליטיקאי יכול לטעות בכל כך הרבה נתונים בקצב של טעות ב- 11 שניות. כל 11 שניות טעות או שקר".

מי שעצר את בניית הגדר היא מפלגת העבודה

רוזנטל החליט לפרק את טענותיו של גבאי ולענות לכל טענה לגופה. "הנה העובדות: במעלה אדומים אין פרצה. למעשה נמצאת מחוץ לגדר כמו הרבה מאוד יישובים ביו"ש, אבל פרצה אין שם".

"המחבלים של שלושת הנערים לא חדרו דרך פרצת גוש עציון, כמו שאמר גבאי, כי הם בכלל לא עברו לצד הישראלי של הקו הירוק. הפיגוע הזה התחיל ונגמר בשטחי יו"ש", הסביר רוזנטל. על סיפר כי "המחבלים לא חדרו דרך פרצת דרום , כמו שאמר גבאי, אלא קפצו מעל הגדר באזור לכיש".

ירון רוזנטל (משמאל) בסיור עם חברי מפלגת העבודה ובהן ח"כ הרצוג. מתוך עמוד הפייסבוק של רוזנטל

"בניגוד למה שגבאי טוען אין טרור חקלאי דרך פרצות בגדר, אלא דרך מחבלים שמטפסים על הגדר הקיימת", הוסיף רוזנטל.

"לפי נתוני מערכת הביטחון, בניגוד למה שאמר גבאי לסיים את בניית הגדר תעלה 2.5 מיליארד ₪ ולא 1.3 מיליארד ₪", חידד מנהל בית הספר וציין כי "95%-99% מהמחבלים שחדרו לישראל הקטנה בשנים האחרונות עשו זאת כשקפצו מעל הגדר או עברו דרך השערים ולא דרך הפרצות".

"והדבר הכי חשוב: הוא טען שממשלת ליברמן ובנט עצרו את בניית גדר ההפרדה. האמת היא שמי שעצר את הגדר בדרום הר חברון (מדבר יהודה) היא מפלגת העבודה, שהייתה ב-2007 בקואליציה", סיכם רוזנטל וצירף את מכתבים של חברי סיעת העבודה דאז (היום יו"ר האופוזיציה) ויורם מרציאנו שביקשו לעצור את הקמת הגדר במדבר יהודה.

מכתבו של ח"כ הרצוג, אז שר התיירות לשר הבטחון פרץ המבקש לשקול את המשך הקמת הגדר
לשכת שר הביטחון מגיבה למכתבו של ח"כ מרציאנו
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.