הפגנת השמאל כנגד הממשלה שהתרחשה אתמול (ב׳) בניגוד לתקנות משרד הבריאות, זכתה להתעלמות צורמת ממשטרת ישראל שנכחה במקום, אך בחרה שלא לפזר את ההתקהלות.

לקראת סיום הפגנת השמאל הגיעו מספר הורים שכולים והפגינו מולם בדרישה שלא להקים ממשלה הנשענת על תמיכה הרשימה המשותפת. במהלך ההפגנה מספר מפגיני שמאל גידפו את ההורים השכולים וקראו לעברם בין היתר ״תחזרו לעבוד בשוק״ – מה שגרם למשטרת ישראל לבקש דווקא מהמשפחות השכול להתפנות ממקומם. אב שכול אחד הגיב בסערה להוראות המשטרה.

אחת המפגינות הטיחה באב השכול כי הוא משתמש בבת שלו לצורך פוליטי.

צפו: האב השכול, הרצל חג'אג' שאיבד את בתו שיר הי״ד, זועם על אפליית המשטרה שלא פינתה את הפגנת השמאל שעמדה במשך שעות רבות מחוץ למשכן הכנסת, והחליטה לפנות דווקא את קומץ ההורים השכולים שמחו במקום מולם.

ממשטרת ישראל נמסר: ״משטרת ישראל ניצבת בחזית העשייה במאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה ופועלת לאכיפת ההנחיות, כל זאת לצד מכלול השיקולים על מנת לאזן ולאפשר את חופש המחאה והביטוי, המותרת עפ"י צו בריאות העם (סעיף 2 א' 5).

לא ברור לנו על סמך מה נשענות טענות 'ההתעמרות', שכן ניתן לראות בבירור בסרטון שקצין המשטרה שוחח עם האיש ואף הוצע לו בקבוק מים על ידי שוטר נוסף. עוד נציין, כי השוטרים פעלו לחצוץ בין הצדדים, כפי שנעשה בכל מחאה, עד כה״.

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.