צילום: מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון
צילום: מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון

 

גדר ענקית בגובה של כ-30 מטרים ובאורך של 4.5 ק"מ תגן על המטוסים הממריאים והנוחתים בנמל התעופה החדש על שם אילן ואסף רמון, שמוקם בימים אלה ליד תמנע. "אנחנו פועלים כל העת לחזק את מרכיבי הביטחון בכל הגבולות, אל מול אתגרים קיימים ועתידיים״, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן.

המכשול בגבול ישראל-ירדן, נבנה בין אילת לחולות סמר (צפונית לתמנע). את העבודות בהיקף של כ-300 מיליון שקלים מובילים ראש מנהלת הגבולות והתפר במשרד הביטחון, תא"ל ערן אופיר, יחד עם אגף ההנדסה והבינוי (אהו"ב). עד כה נפרסו כ-30 ק"מ של מכשול, על בסיס המודל שפותח בגבולות מצרים וברמת הגולן, בהתאמות לתוואי השטח הייחודי של הערבה. כלל העבודות הכוללות: כבישי מערכת, מגדלי תצפית, חמ"לים ואמצעים מתקדמים נוספים.

צילום: מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון
צילום: מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון

 

המכשול הפיזי כולל גם מענה ייחודי מסוגו, שפותח להגנה על נמל התעופה 'אילן ואסף רמון': גדר ענקית בגובה של כ-30 מטרים. הגדר, המוצבות על גבי עשרות עמודים גבוהים, תוכננה להגן על המטוסים הממריאים והנוחתים בשדה התעופה מפני איומים שונים. המכשול נפרס בימים אלה לאורך 4.5 ק"מ והוא כולל גדר פיזית ואמצעים טכנולוגיים נוספים.

״המכשול הייחודי שאנו מקימים בימים אלה בערבה, כדי להגן על נמל התעופה החדש, הוא עוד הוכחה ליצירתיות וכושר הביצוע של מערכת הביטחון, ועל כך מושתתת עוצמתו של צה"ל" סיכם שר הביטחון ליברמן.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא