היום (חמישי) הגיע לסיומו אימון ‪ של כוחות מיחידת מגלן וכוחות מיוחדים שנערך באי קפריסין בשבוע האחרון. באימון השתתפו גם כוחות חיל האוויר.

צילום: דובר צה"ל

 

מדובר באימון משותף של כוחות מיחידת מגלן עם יחידות צבא קפריסין במסגרתו תורגלו מגוון תרחישים ויכולות בתחומי הלוחמה בטרור, לוחמה בשטח בנוי, לוחמה בשטח פתוח, יכולות פריצה וחבלה ויכולות בתחומי הרפואה המבצעית.

צילום: דובר צה"ל

 

מדובר באימון ייחודי המביא לידי ביטוי יכולות מיוחדות של צה״ל למול תרחישי התמודדות עם גורמי טרור שונים, ואבן דרך נוספת בשיתוף הפעולה ההדוק והמשמעותי בין הצבאות, שכן מדובר באימון השלישי שמבצע צה״ל בשיתוף פעולה עם הצבא הקפריסאי על אדמת קפריסין. בנוסף, התבצעו אימונים משותפים עם צבא קפריסין גם בישראל.

צילום: דובר צה"ל

 

"במהלך האימון עמדו לוחמי יחידת מגלן במשימות מורכבות והפגינו מבצעיות ומקצועיות", סיפר מפקד יחידת מגלן, סגן-אלוף ר׳. "מדובר באימון משותף עם צבא קפריסין, זאת כחלק משיתוף הפעולה המתמשך בין הצבאות בשנים האחרונות. במהלך השבוע לוחמי היחידה התמודדו עם מגוון תרחישים תוך התמודדות עם שינויי משימה רבים, תנאי מזג אוויר מורכבים ודימוי אויב איכותי. ייחודיות תרגיל מסוג זה היא היכולת להציב בפני הכוחות אתגר טקטי, פיזי ומנטלי. אני גאה להגיד שהמפקדים והלוחמים התמודדו עם כלל המשימות בצורה יוצאת דופן״.

צילום: דובר צה"ל

ראש ענף קשרי חוץ בצבא קפריסין, סגן-אלוף אדוניס קרלמבוס הסביר כי מדובר באימון משמעותי אשר ממחיש את שיתוף הפעולה המתמשך בין צבא קפריסין לצה״ל בשנים האחרונות. "הלוחמים שלנו מבצעים למידה משמעותית בכל אימון משותף עם יחידות הקומנדו של צה״ל, בעיקר בתחומי הלוחמה בשטח בנוי והטכניקות הקרביות. אנו מסכמים אימון מוצלח מאוד, ובטוחים ששיתוף הפעולה המוצלח עם צה״ל ימשך בעתיד״.
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20