להקת ממשיכה להתנגד לחרם על ישראל. בהופעה של רדיוהד בפסטיבל "TRNSMT" בגלזגו שבסקוטלנד בסוף השבוע מחו פעילים אנטי ישראלים נגד הופעתה של הלהקה הבריטית בישראל בעוד כשבוע וחצי. המפגינים הניפו דגלי פלסטין ושלטים במחאה על אי כניעתה של להקת הרוק ללחץ שמפעילים עליה תומכי ה-. סולן להקת הרוק, , השיב להם בתגובה "איזה אנשים מזו**ינים" והניף לעברם אצבע משולשת.

יורק עונה למפגינים. צילום: טוויטר

ב-19 ביולי תגיע להקת רדיוהד להופעה בפארק הירקון בת"א. זוהי הפעם התשיעית שתופיע להקת הרוק בישראל, אך הפעם הראשונה בה מופעלים עליה לחצים כבדים לביטול ההופעה מצד ה-BDS. בראיון למגזין המוזיקה האמריקני "רולינג סטון" שהתפרסם בחודש שעבר תקף תום יורק את יוזמי החרם ובראשם תומך החרם הנלהב רוג'ר ווטרס מ"פינק פלויד".

"בכנות זה מאוד מרגיז. ישנם רבים שאינם מסכימים עם תנועת ה-BDS וזה כולל אותנו. אני לא מסכים בכלל עם תרבותי", אמר יורק. "הם מנסים לייצר שיח של שחור או לבן, ויש לי בעיה עם זה. מאוד מצער שהם בוחרים להשליך עלינו רפש בפומבי במקום לפנות אלינו באופן אישי".

"זה מאוד מזלזל להניח שקיבלנו מידע מוטעה בנושא או שאנחנו כל כך מפגרים שאנחנו לא יכולים לבצע החלטות בעצמנו. אני חושב שזאת הייתה התנשאות קיצונית. זה פוגע ואיני יכול להבין מדוע הופעת רוק או הרצאה באוניברסיטה מפריעה להם", הוסיף יורק.

עוד ציין כי הגיטריסט של הלהקה, ג'וני גרינווד, מיודד עם ישראלים ופלסטינים ואף נשוי לאמנית הישראלית שרונה קטן. "כל האנשים האלה עומדים ממרחק, מנופפים בדגלים ומטיחים בנו 'אתם לא מבינים דבר!'. תאר לעצמך כמה מעליב זה עבור ג'וני", אמר. "הם מניחים שאנחנו לא יודעים כלום ושמספיק לזרוק את המילה 'אפרטהייד'. זה מוזר. זה בזבוז מיותר של אנרגיה שיכלה להיות מתועלת לדברים חיוביים".

את המופע בפארק הירקון יחממו האמנים הישראלים דודו טסה והכוויתים.  בעבר ניגן גרינווד באחד מאלבומיו של טסה.

יורק במחווה למפגיני ה-BDS. צילום: טוויטר
יורק במחווה למפגיני ה-BDS. צילום: טוויטר
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.