המשטרה חשפה כנופיה של גנבי טלפונים סלולריים בני 24, 30 ו-47 שפעלה במרכז הארץ. חקירה סמויה שהתנהלה במהלך השבועות האחרונים בעקבות תלונות רבות שהתקבלו במשטרה על גניבות של טלפונים ניידים, הובילה לחשיפת שלושה חשודים שפעלו ככנופיה לגניבה של עשרות רבות של מכשירי סלולר ומכירתם לבתי עסק בדרום.

על פי החשד, שלושת החשודים פעלו באופן שיטתי וייחודי לביצוע הגניבות באמצעות פנייה לנשים וגניבת הנייד שלהן, תוך ניצול היסח דעתן. במקרים אחרים, החשודים גנבו את הניידים שהונחו על עגלות התינוקות עצמם. החשודים נהגו לגנוב בקניון אחד ומיד עברו לקניון נוסף וכך הלאה, כשבכל "ביקור" בקניון הם גונבים באופן שיטתי מכשירי סלולר מאנשים תמימים, לרוב נשים עם עגלות תינוק שטיילו בקניון.  מחומר החקירה עלה כי בתום מסע הגניבות המיוחס להם, הגיעו החשודים לחנויות לממכר טלפונים סלולריים בדרום, שם מכרו את השלל הרב שהשיגו באותו היום.

חלק מהגניבות תועדו במצלמות האבטחה של אותן החניות ולאחר שאזרחים הגישו תלונה במשטרה בנושא, נפתחה חקירה מאומצת ומורכבת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים רבים שהובילה בסופו של דבר אל חברי הכנופיה ומעצרם. בחיפוש בבתיהם נתפס רכוש רב החשוד כגנוב, ברובו הטלפונים הניידים שגנבו מהקניונים. הניידים הוחזרו לבעליהם ויחד איתם הוחזרו להם המדיה ששמורה עליהם.

החשודים תושבי אשדוד וראשון לציון, נעצרו בסוף חודש ינואר ואחד מהם שוחרר בתנאים ולשניים נוספים הוארך המעצר מעת לעת. ביום 5.2.18 כאמור התקיים דיון בהארכת מעצרם והוגשה נגדם הצהרת תובע. למחרת הוגש נגדם כתב אישום עם לא פחות מ 76 אישומים ובקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם.

במשטרה פונים לציבור ומבקשים: לא להשאיר את מכשירי הסלולר ללא השגחה, אפילו לזמן קצר בעת בילוי בקניונים, מרכזי קניות וכו'. ואם בכל זאת המכשיר נגנב, חשוב לפנות לחברת הסלולר ולחסום את האפשרות לשימוש במכשיר.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי