"הפלסטינים צריכים להודות לאללה על כך שהבעיה שלהם היא עם הישראלים", כך אמר המזרחן ד"ר מרדכי קידר בעימות נוקב ברשת הקטארית אל ג'זירה בעקבות התקוממות העולם הערבי נגד הכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל.

מנחה התכנית "הכיוון ההפוך", פייסל אל אקסם, תהה "האם הסערה הערבית והמוסלמית עקב ההכרזה כי ירושלים היא בירת ישראל אינה אלא סערה בכוס תה?". השאלה בנושא הופנתה בתחילה אל עבד אל-רחמן סעיד קוקי, חוקר ואיש דת איסלאמי, שטען כי "אף בר דעת לא יכול להטיל ספק בכך שפלסטין שייכת לערבים ואף בר דעת או היסטוריון לא יכול להטיל ספק בכך שפלסטין שייכת לאיסלאם".

לדבריו "הציונים והיהודים רק עברו שם כמו בדואים ולא בנו בה ציביליזציה". עוד אמר כי "ההוכחה לכך היא ש-80% מהממצאים הארכיאולוגים של פלסטין וירושלים הם איסלאמיים, 18% נוצריים ו-2% כנעניים". "בכל החפירות השקריות של הישות הציונות לא מצאו ולא אבן אחד או ממצא ארכיאולוגי", הוסיף. "הכל מזוייף, שקרים והמצאות" כי "ישראל היא מדינה כובשת". בהמשך הציע: "תארזו את המזוודות שלכם ותסתלקו".

בשלב זה פרץ ד"ר קידר בצחוק "אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב". החוקר הערבי ניסה להיכנס לדבריו, אך נהדף. "היינו בירושלים לפני יותר מ-3000 שנה כאשר אבותיהם של המוסלמים היו שותים יין ואלכוהול, קוברים בנות בעודן בחיים ועובדים אלילים. אנחנו בירושלים עבדנו את האל האחד והיחיד בזמן שאתם סגדתם לפסלים במדבר הערבי. דוד, שלמה וכל הנביאים היו יהודים. אפילו יש בן מרים נולד יהודי וחי כיהודי", תקף קידר.

ד"ר מרדכי קידר בעימות באל ג'זירה בעקבות הכרזת ירושלים. צילום מסך
ד"ר מרדכי קידר בעימות באל ג'זירה בעקבות הכרזת ירושלים. צילום מסך

"האיסלאם הגיע לעולם רק במאה ה-7 כדי להשמיד את העולם ולכפות את תרבות המדבר על הציביליזציה. אנחנו שבנו לאדמת אבותינו לבנות מחדש את המדינה שלנו והעצמאות שלנו ואת החירות שלנו מאימת האיסלאם", הוסיף קידר.

"אנחנו לא בני חסות של אף אחד ולא בני קופים וחזירים כפי שאתה מאמין. אנחנו לא רוצחי הנביאים אנחנו לא חיים תחת חסותכם אנחנו לא מושפלים ולא נשל את מס הג'יזייה לאך אחד, אפילו לא למוסלמים. למה? מכיוון שאנו עם והדת שלנו אינה דת בטלה ואתם לא דת האמת. .אחרי שכבשתם את את המזה"ת מבחינה גיאוגרםית, כבשתם את עברו, ההיסטוריה של ואת הדתות שלו", הבהיר.

השייח סעיד קוקי איים כי "טראמפ נתן דבר שלא בבעלותו למי שלא מגיע לו לקבל. בדיוק כמו הצהרת בלפור. אחרי 100 שנה מהצהרת בלפור, הגיעה הצהרת טראמפ. היא תהפוך את ישראל ממלכת גן עדן לממלכת גיהינום".

"אני אתן לך דוגמה לטיפשות של המוסלמים", השיב קידר. "טראמפ החליט להכיר בירושלים. מה עשה ארדואן? הוא איים בניתוק היחסים עם ישראל. ישראל? עליו לנתק את היחסים עם ארה"ב שהכריזה מה שהכריז על ירושלים. זו טיפשות! מה ישראל קשורה? טראמפ דיבר מנקודת מבטו הנוצרית. גם הוא יודע איפה היה ישו בן מרים 700 שנה לפני האיסלאם ולכן הוא הכיר הבירושלים כפי שהייתה באותה תקופה". ונימק כי ארדואן "מפחד מטראמפ".

"בישראל לא מעוניינים בשלום עם העולם הערבי – אתם כישלון"

אל קאסם הזכיר לקידר כי הכרזת טראמפ החזירה את עניין ירושלים והפלסטינים למרכז העניינים. זה יימשך שבוע או שבועיים ואז הבעיות של סוריה עיראק לוב תימן ואיראן יעפילו", אמר קידר בעוד השייח הנסער צעק בייאוש "אין סיכוי, אין סיכוי!!".  קידר המשיך: "האנשים ישכחו כפי ששכחו עד היום".

"ברצוני להדגיש: הפלסטינים צריכים להניף ידיהם לאללה, ישתבח ויתעלה, 5 פעמים כל יום להודות לו ולהלל אותועל כך שהבעיה שלהם היא עם הישראלים ולא עם הסורים, הרוסים, העיראקים, המצרים, ואפילו הירדנים ולא אף אחד "מאחיהם" שכולם יודעים איך הם התייחסו אליהם. אפילו היום בלבנון לא מאפשרים להם לעבוד בעשרות עבודות".

המנחה פנה אל קידר ושאל האם בעקבות ההכרזה הישראלים לא פוחדים מתגובת הרחוב הערבי. "להיפך" השיב קידר והסביר שהמוסלמים יודעים היטב כי מקור כינויה של ירושלים "אל מקדס" הוא על שם "בית המקדש" היהודי.

"אני אומר זאת במלוא הכנות: אנחנו בישראל לא מעוניינים בשלום עם העולם הערבי. למה כי מי שאין לו לא יכול לתת. העולם הערבי לא יודע מה זה שלום", תקף קידר. בשלב זה צעק השייח הנסער "ולכם אין כלום!! אין לכם כלום!!" אך הושתק פעם נוספת ע"י המנחה.

עבד אל-רחמן סעיד קוקי, חוקר ואיש דת איסלאמי. צליום מסך
עבד אל-רחמן סעיד קוקי, חוקר ואיש דת איסלאמי. צליום מסך

"תראה מה קורה בין הסונים לשיעים, בין הכורדים לערבים, בין השבטים בלוב ובתימן, תראה מה קורה עם איראן ועם מדינות ערב שאוספת אותך כמו ביצים מהרצפה, והעולם הערבי שותק, כושל. אין לו שלום, לא בבית ולא בחוץ", המשיך המזרחן הישראלי. "אנחנו נשמח להצטרף לשלום ערבי, אבל קודם תעשו שלום ביניכם, בין השבטים, העדות הדתות, הקבוצות השונות ואז נצטרף לשלום הערבי".

"אבל העולם הערבי היום הוא ביצה של אש, דמעות ודם. מי בכלל רוצה להתקרב אליכם? מי בכלל רוצה לדבר אתכם? העולם הערבי הוא כישלון! האומה המוסלמית היא כישלון! מי רוצה אתכם? אנחנו מדינה מתקדמת, אנחנו מדינה דמוקרטית! אנחנו מדינה שמתפתחת, חלק מה-OECD", הוסיף קידר בעוד החוקר המוסלמי נראה ברקע במי שמבקש להיעלם מהאולפן.

"אם ישראל הייתה פותחת את שעריה לערבים חצי מהם היו עוברים ביום הראשון והחצי השני היו עוברים ביום השני. זו האמת שאף אחד לא יכול להתכחש לה גם לא באולפנים של אלג'זירה!", סיכם ד"ר קידר.

הסרטון בעריכת ותרגום: הללו – הקרן לקידום ישראל בעולם
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20