ברקע התפרעויות יום האדמה, לוחמי צה"ל עצרו הבוקר (שבת ) שני ילדים פלסטינים סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה. על הילדים נתפס סכין. החיילים הגישו לשניים בקבוקי מים ונראה כי ניסו להרגיע אותם.

לאחר תחקור בשטח על ידי הלוחמים, הילדים סיפרו כי הגיעו עם סכין במטרה לחדור לשטח ישראל, להיעצר ולהיכלא. בתום התחקור הילדים הוחזרו דרך מעבר ארז לשטח רצועת עזה.

בתוך כך, כ-41 אלף עזתים ומחבלים מארגוני ההתנגדות, חמאס והג'יהאד איסלאמי נענו היום לקריאות ארגון הטרור להפגין לאורך גדר הגבול עם ישראל לציון "יום האדמה" ושנה ל"צעדות השיבה" האלימות.

הפגנת ענק לאורך גדר המערכת. צילום: ערבי

 

המתפרעים הבעירו צמיגים ויידו אבנים, בקבוקי תבערה ומטענים לעבר כוחותינו הפרוסים בגבול. כמו כן, תועדו ניסיונות שלא צלחו לחציית הגדר.

"אנו עוקבים אחרי כל פשע שיבצע נתניהו ולא נבחל באף מאמץ כדי להגן על עמנו", הזהיר מנהיג חמאס יחיא סינוואר שהגיע לאזור ההתפרעויות. קדם לו מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, שהגיע מלווה בחברי המשלחת של המודיעין המצרי, והבטיח כי הצעדות ימשכו גם בשישי הבא.

מנגד, בצה"ל סיכמו את הפעילות כהצלחה: "האירוע הוכל עם אלימות נמוכה יחסית והריסון אפשר לנו להיות מאופקים יותר בניהול הפעלת הכוח. מבחינתו יום האדמה הסתיים בהצלחה. ולצד זה צריך להגיד שהכל עדיין שברירי. אין לנו כוונה לקבל לילות שבהם תושבי העוטף לא יכולים לישון. כרגע אין כוונה לדלל את הכוחות בשטח".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא