הערכים מהבית – המוזיקה בינלאומית: אמן המוזיקה החסידית מארה"ב, יוני Z (יוני זיגלבוים) שחרר להיט חדש "Home" – דואט עם הראפר ניסים בלאק.

ניסים בלאק ויוני Z לצד ג'סטין טימברלייק. צילומים: יח"צ, רויטרס

 

תחילה נגנז השיר ולא נכלל באלבום הבכורה שהוציא יוני לפני מספר חודשים, אך לבסוף חלומו של הזמר התגשם. "מאז שיידל שחרר את השיר, מאוד אהבתי אותו וחלמתי להקליט לו גרסה משלי", סיפר יוני Z על המחווה ליצירה של יידל ורדיגר למעלה מעשור לאחר צאתה.

הרעיון להקליט את השיר התבשל אצלו זמר רב ובינתיים נחשף יוני לשיר דומה "Dead &Gone" של הזמר והשחקן הבינלאומי ג'סטין טימברלייק. "היה לי חזון לחבר את שני השירים ליצירה אחת", סיפר.

ואכן פגישה אחת עם המוזיקאי ניסים בלאק, גר צדק ומוזיקאי מחונן, בערב צדקה לארגון קירוב לבנות בסיכון הציתה את הרעיון. הפגישה ביניהם סימנה למעשה את הכיוון המוזיקלי וגם את הטקסט שיוביל את HOME .השניים הסתגרו באולפן והתוצאה המוזיקלית והוויזואלית מדברת ומיועדת לקהל אמריקאי צעיר שבד"כ לא נחשף למוזיקה יהודית וחסידית שורשית.

מילות הדואט הן למעשה מכתב לנוער נושר המפציר בו להיזכר בבית, במקורות ובשורשים שלו/שלנו ולשוב אליו, הביתה. עורר אצלו את החלום הגנוז. פגישה אחת עם ניסים בלאק, גר צדק ומוזיקאי מחונן, הציתה את הרעיון והפכה אותו לדואט שאי אפשר להתעלם ממנו.

חושבים שהשירים דומים? הצביעו!
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20