, בנו של , הצטרף לקמפיין לעמותת 'קירות שקופים' למען וחשף מה הדבר הקשה ביותר שנאלץ לעבור.

בסרטון שצולם בהסגר אחיסמך סיפר נתניהו הבן: "אף פעם לא התעניינתי בכלבים ואף פעם לא חייתי איתם, אבל כשאימצנו את לפני 4 שנים קיבלתי אהבה ללא תנאים. אור גדול נכנס לחיי ואני אף פעם לא אשכח את הטיולים איתה ברחובות ירושלים שמילאו לי את הלב בכל כך הרבה אור ואהבה".

יאיר נתניהו והכלבה קאיה. צילום: באדיבות המצולם

 

"כשהיינו צריכים להמית אותה זה היה הדבר הכי קשה שעשיתי אי פעם בחיי, ואני אף פעם לא אשכח אותה עד יום מותי", הוסיף נתניהו. "בישראל ממיתים מאה אלף כלבים בשנה", סיפר, "הסיבה היחידה היא שלא מצאו להם בית. לכן אני מבקש מכם: אל תקנו כלבים, תלכו ותאמצו בכלבייה הקרובה לביתכם ותעשו מצווה גדולה".

כזכור, ביולי 2015 אומצה קאיה, כלבה נטושה מסוג אלסקן מלמוט, על ידי משפחת נתניהו בהיותה בת 10. קאיה עלתה לכותרות לאחר שנשכה את רה"מ בנימין נתניהו ובהמשך גם את אור אלון, בעלה של סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ואת ח"כ שרן השכל.

בעקבות כך, היא הוכנסה להסגר בן עשרה ימים במהלכו כתב רה"מ בפייסבוק: "בעקבות מקרה זה נחשפתי לסוגיית הסגרת הכלבים ומצאתי בה ליקויים שאינם עולים בקנה אחד עם ההיגיון והחמלה. אבקש מהגורמים המקצועיים במשרדי הבריאות והחקלאות ובארגונים להגנת בעלי החיים לגבש הצעות לשינוי ושיפור החוק הקיים".

ב-23 בינואר 2018,  לאחר התדרדרות במצבה של קאיה, פורסמה ידיעה על מותה. השמועה הופרכה ע"י יאיר ואחיו אבנר ברשתות החברתיות. כחודש לאחר מכן נאלצו בני משפחת נתניהו להרדימה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.