טקס כומתה מחזור מרץ 2019 של טירוני משמר הגבול של משטרת ישראל בסימן הצדעה לעדה הבדואית. אמש, (רביעי) התקיים טקס הענקת כומתה של גדוד הטירונים של מג"ב באנדרטת הלוחם הבדואי במעמד מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד בסיס ההדרכה החילי, תת-ניצב יהודה יהושוע, מפקד גדוד הטירונים, סגן ניצב רונן יוספי, סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, מר' אריה מועלם, סגן ראש האגף וראש היחידה להנצחת החייל במשרת הביטחון, מר' יעקב גבאי, סמנכ"ל וראש אגף ביטחוני חברתי, מר' משה ציון, יושב ראש יד לבנים הבדואי, מר' זיאד סעדי, סגל פיקוד בכיר של מג"ב, מכובדי העדה הבדואית, מפקדים ומפקדות, חניכים וחניכות.

בלילה שבין שלישי לרביעי התקיים מסע הכומתה הירוקה של מג"ב שאורכו כ-20 קילומטר. כ-400 חניכים וחניכות, מפקדים ומפקדות של גדוד הטירונים של החיל צעדו במסע שכולו הצדעה והוקרה לעדה הבדואית המיוחדת שהינה חלק מהפסיפס האנושי המרגש בנוף של החברה הישראלית בכלל, ובוודאי במשמר הגבול המייצג את הפסיפס היפה של המדינה.

במהלך הכשרת הטירונות נחפשו חניכי הגדוד למורשת העשירה של העדה הבדואית, בנוסף נכחו אתמול בתחנות ההסברה שהועברו ע"י נציגי אנדרטת הלוחם הבדואי.

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי אמר בדבריו: ״הערב הזה מציין מסורת ייחודית שהתפתחה אצלנו במשמר הגבול, במסגרתה צועדים דורות של לוחמים ולוחמות חדשים אשר באים בשערי החיל, בשביל המוביל אל נבכי העבר, לעבר היסטוריה משותפת של עמים, מגזרים, עדות ודתות שחיים כאן יחד. העושר התרבותי בו התברך החיל הוא פלטפורמה מיוחדת ללמידה אחד מהשני וליצירת סבלנות וסובלנות בתוכנו שיש בה כדי להשפיע על החברה כולה. השירות כאן במג״ב מזמן לכם אתגרים רבים, לא רק בהיבטים מקצועיים אלא גם במישור החברתי, מפגיש אתכם עם עולמכם האישי, הערכים שספגתם מבית ומזמין אתכם להכיר מקרוב, לגעת בפסיפס האנושי המרכיב את החברה שלנו ואף לרכוש חברים לחיים ובעיקר מעמיד למבחן את ״ערך הרעות״ מתוך נקודת מבט שונה ואחרת."

מפקד גדוד הטירונים של מג"ב, סגן ניצב רונן יוספי אמר: ״מרגש לראות את מיטב בני הנוער של מדינת ישראל, מכל קצוות הארץ, מכל הדתות והמגזרים, יושבים כאן מולי, אחריי מסע התבגרות לא קטן, אשר כמובן מלווה בתהליך למידה מיוחד ומאתגר, ולומדיהם על אחיהם לנשק, ללא הבדל של דת גזע ומין, וכמובן בחדווה ובאהבה רבה. בית הספר החיילי של משמר הגבול, שם לעצמו למטרה, לעצב את דור הלוחמים הבא של משמר הגבול בצורה המקצועית והערכית ביותר וסמלי הוא הדבר, שאת אחד משלבי השיא של הטירונות, אנו בוחרים לציין דווקא כאן במקום מרגש זה, אשר מעבר לחשיבותו לעדה, מבטא גם נאמנות ומחויבות אין קץ, לדרך, לתהליך ולמדינת ישראל."

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.