חיל השריון מתיר היום (ה') לפרסום את התקרית החמורה בגבול ישראל ירדן במשולש הגבולות מחודש נובמבר אשתקד. ב-27.11.16, בשעת בוקר מוקדמת בעת מארב של גדס"ר גולני בדרום , פעילי דאע"ש החלו בירי נשק קל ופצצות מרגמה לעבר כוחותינו. האירוע התפתח לחילופי ירי שהסתיים בחיסול המחבלים. באותו זמן, במרחק קרוב, ביצע צוות הטנק מגדוד 74 בפיקודו של סמל שניר צוריאל, שגרת בוקר רגילה כחלק ממשימותיהם בקו. מהר מאוד הבין מפקד הטנק שמתפתח אירוע משמעותי לא רחוק ממנו, נקט יוזמה, חתר למגע, עלה לעמדה וביצע ירי לעבר המוצב שבו שהו המחבלים.

מתוך תיעוד חיסול החוליה. צילום: דובר צה"ל

האירוע התרחש לאחר שבועיים בלבד מתחילת הקו בגולן ומכניסת מפקד הטנק לתפקידו מהקורס. "הצוות שגילה יוזמה ונחישות על אף היותו חדש בגזרה, סייע באופן משמעותי לסגירת מעגל מהירה וחיסול החוליה", אמר היום גורם בכיר בחיל השריון. הגורם הוסיף כי בכוונת החיל להוציא יותר מידע על השריון שעם השנים הצניע את פעולותיו במטרה להעביר מידע רב יותר לבני הנוער כדי לעודד מוטיבציה לשרת בחיל כלוחם בטנקים.

מתוך תיעוד חיסול החוליה. צילום: דובר צה"ל
מתוך תיעוד חיסול החוליה. צילום: דובר צה"ל

 

"אנחנו מסתכלים על הנתונים ומבינים שאין לנו בעיה להשאיר פה לוחמים אלא להביא אותם לכאן", אומר היום הגורם הבכיר בחיל השריון. "הבעיה שלנו זה חוסר היכולת לחשוף את הפעילות שלנו ואת היכולות בטנק שאם המלש"ב היה נחשף אליהן הוא היה חושב אחרת על שירות בשריון. בני הנוער רואים את הסלפי של הלוחמים ורואים אותם יוצאים לשבת עם נשק התבור וזה מה שקונה את ליבם. וכן יש גם סטיגמות על טנקיסטים שקשה לנפץ", הוא מודה. בחיל השריון החליטו להגיע ליותר ויותר בני נוער ולהציג בפניהם לא רק את מורשת הקרב המפוארת אלא גם את יכולות הטנק העתידיות שאמורות להיות מכריעות בעימותים הבאים שמאתגרים את צה"ל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.