שבשכם הוא אולי אחת הנקודות היסטוריות וחשובות לעם היהודי, אולם הוא גם יושב במקום המקשה מאוד על השמירה והטיפול בו. יושב בלב שכם, ולכאורה ממונה על אחזקתו הרשות הפלסטינית. אלא שמועצה אזורית שומרון המקיימת כניסות קבועות למקום לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל, גילתה פעם אחר פעם את מצבו הקשה של המקום.

לאור זאת קיימה המועצה יחד עם בשומרון ובסיוע צה”ל שיפוץ בזק של המקום בחשכת הלילה. בין השאר לקראת הכניסה הגדולה בשנה לקבר יוסף. “” שיתקיים ביום חמישי הבא, ביום המוקדש ליוסף הצדיק בספירת העומר שהוא על פי תורת הקבלה בבחינת .

קבר יוסף. צילום: פלאש 90

 

בשיפוץ השתתפו בין השאר: ראש , סגנו דוידי בן ציון, מח”ט שומרון אל”מ גלעד עמית, קצין הגמ”ר איו”ש , קצין הגמר חטיבת שומרון רב סרן שלומי כהן אנשי מנהלת קבר יוסף בראשות , תושבי השומרון ופועלים. בין השאר חירמשו את המקום, הניחו מצעים, פילסו את השטח, הניחו אבני מדרך, ובין האבנים הניחו חצץ.

“זו תחושה נפלאה, לדעת שאתה יכול לפעול למען עם ישראל, למען שיפוץ ושיפור פניו של מקום שדורות על גבי דורות במשך אלפי שנים חלמו עליו והתגעגעו אליו”, אומר יוסי דגן , “לצערי הרשות הפלסטינית “מתקשה” בלשון המעטה לשמור על המקום. זה התפקיד שלנו, כתושבי האיזור, כמי שאמונים על המקום, לשמור על המקום למען כלל אזרחי ישראל והעם היהודי. אני שמח שצה”ל וחטיבת שומרון בפיקודו של גלעד עמית, אפשרו את המהלך החשוב הזה, שיש בו הרבה רוח. ומחזק את ההתיישבות”

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.