WP_Post Object ( [ID] => 214364 [post_author] => 42 [post_date] => 2019-10-02 23:16:41 [post_date_gmt] => 2019-10-02 20:16:41 [post_content] =>

לפני כשבוע חזרו שליחי חב"ד משה שילת וחיליק קפלן מארגון חב"ד בקמפוס  ממסע בארה״ב. את המסע עשו יחד עם 100 סטודנטים לא דתיים מ 10 אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ. במרכז המסע היה משחק חברתי בסיגנון המרוץ למליון עם משימות שקשורות ליהדות על מנת לחזק אצל הסטודנטים את הזהות היהודית. "בהתחלה היינו מאוד סקפטיים לגבי להצלחת המשחק, אבל לשמחתינו הוא הצליח ב"ה בצורה אדירה ויוצאת דופן", סיפר משה שילת מנהל חב"ד לצעירים בישראל.   הסטודנטים חולקו ל-10 קבוצות וקיבלו משימות כך שהמנצח הוא מי שמסיים את המשימות ראשון. בחלק הראש של המירוץ על המשתתפים היה לצייר עם ספריי ציור שקשור לאהבת הארץ ואהבת ישראל ולאחר מכן למכור אותו בכל המרבה במחיר ברחבי מנהטן. עם הכסף שהשיגו ממכירת הציור היה על הסטודנטים לקנות אוכל במסעדה כשרה במנהטן ולאחר מכן למצוא ברחוב חסר בית ולתת לו את האוכל.     משימות נוספות שהיו במירוץ למליון של 'חבד בקמפוס': להניח תפילין ליהודי ברחוב, לחלק נרות שבת ליהודיה, למצוא בית עם מזוזה במנהטן, למצוא מוצרים כשרים בסופר. משימה מיוחדת נוספת שעברו המשתתפים היא ללמד קבוצת אנשים זרים את המילים עם ישראל חי ולרקוד איתם ברחבי "הטיימס סקוור". סיוון רהב מאיר אמרה בפתח האירוע: "אתם הולכים לקחת את הריאלטי ולקדש אותו". בסרטון אפשר לראות את הממשתתפים מנסים למכור את ה"יצירה שלהם לעוברים ושבים ומחפשים הומלס כדי לתת לו את האוכל שקנו עבורו. צפו במירוץ המרגש: https://vimeo.com/359335058/2335fdc7b6   הסטודנטים שיצאו עם חוויה יהודית- רוחנית מרגשת ביקשו לברך ולהודות ל'חב"ד בקמפוס':   ליעד בן רחמים, סטודנטית להנדסת תוכנה באורט בראודה סיפרה על חוויה מטורפת שלא יודעת אם תעבור שוב, "הייתה חוויה מעצימה ומרגשת ששילבה קירוב ללבבות ועשיית מצוות". [koo_vod_artiplayer clipid=0_kctkwmqm]   חיים שלו מהקריה האקדמית אונו סיפר על המירוץ וקרא לאנשים לחשוב "מה אתם עושים במירוץ של החיים" [koo_vod_artiplayer clipid=0_pgixq5pr]     נועה גיא מאוניברסיטת חיפה מספרת שהמסע היה מאד משמעותי: "אתה נמצא בעולם הגדול ומרגיש עוצמות מטורפות. בתוך כל זה אתה גם חווה את עצמך, את האדם הקטן, את עצמך מול אלוקים". [koo_vod_artiplayer clipid=0_rvlvixj3] חיליק קפלן שליח חבד בקמפוס בקריה האקדמית אונו אמר: "בזמן שבתקשורת אנחנו רואים הרבה קרע החלטנו להעביר מסר של אחדות ושל נתינה. הכנסנו משימות של אהבת ישראל ודרך המשימות לחבר ליהדות". קפלן הוסיף: "מאחל שנזכה תמיד להיות מהצד שמחבר ולא מפלג". [koo_vod_artiplayer clipid=0_o2iqsdms] הסטודנטית נעה רוזנר מהקריה האקדמית אונו מספרת שהחוויה הייתה עוצמתית, מיוחדת ומרגשת שהשאירה בכולם תחושות של קירוב לבבות, של ביחד ושל עשייה חיובית. רוזנר סיפרה על על חבריה שהחליטו, בעקבות המירוץ, לתרום את הציוד כולל שקי השינה שלהם לחסרי בית מתוך תחושת שליחות. גם הסטודנט רז דשן מאוניברסיטת אריאל סיפר שללא המירוץ אף אחד מהם לא היה חושב לתרום את השק שינה והאוהלים לחסרי בית: "ההרגשה הטובה הזאת זה משהו שחב"ד מאד חידשו לנו ומאד ריעננו לנו".   צילום תמונות: שלומי מזרחי  

[post_title] => צפו: המירוץ למיליון, גרסת חב"ד [post_excerpt] => 100 סטודנטים לא דתיים מ-10 אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ השתתפו במסע מרגש בסגנון המירוץ למיליון עם משימות לחיזוק הזהות היהודית [post_status] => publish [comment_status] => closed [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%a6%d7%a4%d7%95-%d7%94%d7%9e%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a5-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%aa-%d7%97%d7%91%d7%93 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 13:38:30 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 10:38:30 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%a6%d7%a4%d7%95-%d7%94%d7%9e%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a5-%d7%9c%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%95%d7%9f-%d7%92%d7%a8%d7%a1%d7%aa-%d7%97%d7%91%d7%93/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

צפו: המירוץ למיליון, גרסת חב"ד

100 סטודנטים לא דתיים מ-10 אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ השתתפו במסע מרגש בסגנון המירוץ למיליון עם משימות לחיזוק הזהות היהודית

לפני כשבוע חזרו שליחי חב"ד משה שילת וחיליק קפלן מארגון חב"ד בקמפוס  ממסע בארה״ב. את המסע עשו יחד עם 100 סטודנטים לא דתיים מ 10 אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ.

במרכז המסע היה משחק חברתי בסיגנון המרוץ למליון עם משימות שקשורות ליהדות על מנת לחזק אצל הסטודנטים את הזהות היהודית.

"בהתחלה היינו מאוד סקפטיים לגבי להצלחת המשחק, אבל לשמחתינו הוא הצליח ב"ה בצורה אדירה ויוצאת דופן", סיפר משה שילת מנהל חב"ד לצעירים בישראל.

 

הסטודנטים חולקו ל-10 קבוצות וקיבלו משימות כך שהמנצח הוא מי שמסיים את המשימות ראשון.

בחלק הראש של המירוץ על המשתתפים היה לצייר עם ספריי ציור שקשור לאהבת הארץ ואהבת ישראל ולאחר מכן למכור אותו בכל המרבה במחיר ברחבי מנהטן.

עם הכסף שהשיגו ממכירת הציור היה על הסטודנטים לקנות אוכל במסעדה כשרה במנהטן ולאחר מכן למצוא ברחוב חסר בית ולתת לו את האוכל.

 

 

משימות נוספות שהיו במירוץ למליון של 'חבד בקמפוס': להניח תפילין ליהודי ברחוב, לחלק נרות שבת ליהודיה, למצוא בית עם מזוזה במנהטן, למצוא מוצרים כשרים בסופר.

משימה מיוחדת נוספת שעברו המשתתפים היא ללמד קבוצת אנשים זרים את המילים עם ישראל חי ולרקוד איתם ברחבי "הטיימס סקוור".

סיוון רהב מאיר אמרה בפתח האירוע: "אתם הולכים לקחת את הריאלטי ולקדש אותו". בסרטון אפשר לראות את הממשתתפים מנסים למכור את ה"יצירה שלהם לעוברים ושבים ומחפשים הומלס כדי לתת לו את האוכל שקנו עבורו.

צפו במירוץ המרגש:

 

הסטודנטים שיצאו עם חוויה יהודית- רוחנית מרגשת ביקשו לברך ולהודות ל'חב"ד בקמפוס':

 

ליעד בן רחמים, סטודנטית להנדסת תוכנה באורט בראודה סיפרה על חוויה מטורפת שלא יודעת אם תעבור שוב, "הייתה חוויה מעצימה ומרגשת ששילבה קירוב ללבבות ועשיית מצוות".

 

חיים שלו מהקריה האקדמית אונו סיפר על המירוץ וקרא לאנשים לחשוב "מה אתם עושים במירוץ של החיים"

 

 

נועה גיא מאוניברסיטת חיפה מספרת שהמסע היה מאד משמעותי: "אתה נמצא בעולם הגדול ומרגיש עוצמות מטורפות. בתוך כל זה אתה גם חווה את עצמך, את האדם הקטן, את עצמך מול אלוקים".

חיליק קפלן שליח חבד בקמפוס בקריה האקדמית אונו אמר: "בזמן שבתקשורת אנחנו רואים הרבה קרע החלטנו להעביר מסר של אחדות ושל נתינה. הכנסנו משימות של אהבת ישראל ודרך המשימות לחבר ליהדות". קפלן הוסיף: "מאחל שנזכה תמיד להיות מהצד שמחבר ולא מפלג".

הסטודנטית נעה רוזנר מהקריה האקדמית אונו מספרת שהחוויה הייתה עוצמתית, מיוחדת ומרגשת שהשאירה בכולם תחושות של קירוב לבבות, של ביחד ושל עשייה חיובית. רוזנר סיפרה על על חבריה שהחליטו, בעקבות המירוץ, לתרום את הציוד כולל שקי השינה שלהם לחסרי בית מתוך תחושת שליחות.

גם הסטודנט רז דשן מאוניברסיטת אריאל סיפר שללא המירוץ אף אחד מהם לא היה חושב לתרום את השק שינה והאוהלים לחסרי בית: "ההרגשה הטובה הזאת זה משהו שחב"ד מאד חידשו לנו ומאד ריעננו לנו".

 

צילום תמונות: שלומי מזרחי

 

ערוץ 20
על יצירתיות, אהבה ומורכבות – מירב מיכאלי מדברת על הכל עם עדן הראל
לעומת המספרים שנעו במשך השבוע שעבר באיזור ה-2,000 נדבקים ביום, ביממה האחרונה נרשמו 1,538 מאומתים. הירידה מגיעה על רקע מספר נמוך של בדיקות, כרגיל בסופ"ש
ערוץ 20
מה הקשר בין גרביים לקורונה? מיזם מרגש למען חולי קורונה
ערוץ 20
הטיפים של הרב מיכאל לסרי לזוגיות בימי הקורונה
שקדים פלסטיני בחסות פעילים בינלאומיים ורבנים למען זכויות אדם
ערוץ 20
מנדלבליט ובג"צ יד ביד: התערבות היועמ"ש במינוי מפכ"ל המשטרה
ערוץ 20
פריימריז בכחול לבן? ח"כ קוטלר-וונש: "בשלב הזה זה פייק ניוז"
ערוץ 20
הסוף לתומכי טרור בבחירות? הצעת החוק של ח"כ טלי פלוסקוב
ערוץ 20
לא עוצרים בקורונה – שליחי קטמנדו ממשיכים לפעול מישראל
ערוץ 20
פולארד יגיע לארץ? הפעיל הוותיק למען פולארד חושף את הכל
It is not Android