עזב אלפי של חקלאות בברזיל והגשים את חלומו לעלות לארץ. אך את הבית שקבע יחד עם רעייתו טלי בנתיב האבות, צפויה הממשלה להרוס בעוד חודש. "כל מטר בנתיב האבות שווה לי פי אלף ממה שיש לי בברזיל", מבהיר אגריוניק.

בינתיים, תושבי היישוב ממשיכים לדרוש את הסדרתו. בסרטון חדש שמפרסמים התושבים, מתאר אברהם אגריוניק, תושב שביתו צפוי להיהרס, את סיפורו האישי, וכיצד דווקא לאחר שהגשים את חלומו לעלות לארץ, הוא מוצא עצמו צפוי לגירוש והחרבת ביתו.

אברהם וטלי אגריוניק. צילום: בומרנג תקשורת
אברהם וטלי אגריוניק. צילום: בומרנג תקשורת

 

אברהם נשוי לטלי והשניים קבעו את מושבם בנתיב האבות, שם הם מגדלים את ארבעת ילדיהם. דודו של אברהם, אריה אורלנדו הי"ד, שעלה גם הוא מברזיל, נרצח בישוב איתמר בידי מחבל ערבי בפיגוע חדירה לפני כ-17 שנה.

"בברזיל הייתי חקלאי. אין לי שם 30 דונם כמו שלחקלאים יש פה בארץ", הוא מספר. "בברזיל יש לי כמה אלפי דונמים. אבל עזבתי את הכל – פרנסה, את האדמה שאני אוהב, את העבודה בחקלאות שאני אוהב. הכל היה טוב, אבל אף פעם לא הרגשתי בבית. זה לא שלנו, זה לא שלי, זה רק היה על הנייר", הוא מתאר. "אבל פה בארץ זה כן שלנו".

מתחם הנגריה בנתיב האבות בבוקר הפינוי 29 נובמבר 2017. צילום: מטה המאבק נתיב האבות
מתחם הנגריה בנתיב האבות בבוקר תחילת הפינוי, 29 נובמבר 2017. צילום: מטה המאבק נתיב האבות

 

בעוד כחודש יגיע מועד 15 בתי הקבע בנתיב האבות. דרישתם העיקרית של התושבים היא דחיית ההרס עד להסדרה מלאה של השכונה. "דחיית ההרס לא תפגע באף אחד, הואיל ורוב הקרקע היא אדמת מדינה, וגם לחלק הקטן שאינו מוכרז, כלל אין בעלים", מסבירים התושבים. "אם יש רצון יש יכולת.

התושבים דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו ומחברי הממשלה: "די להריסות! תושבי נתיב האבות כמו שאר תושבי הם אזרחי מדינת ישראל. מגיעות לנו זכויות שוות. הזמן שלנו אוזל. ב-6 למרץ באים להרוס לנו את הבית, ויש מה לעשות. בואו נסדיר את שכונת נתיב האבות עכשיו".

לצורך המאבק החוקי, הציבורי והמשפטי להצלת השכונה, פתחו התושבים קמפיין למימון העתירות, ההפגנות, המחאות והפעילות הציבורית אליה הם נדרשים. 28 ימים נותרו לסיום הקמפיין ועד כה נאספו לטובתם כ-60 אלף ש"ח, מתוך 420,000 ש"ח שהגדירו כיעד. בנוסף, מחר באלעזר יתקיים מירוץ תמיכה בנתיב האבות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא