צ’רלי ואושרה , הוריו של לוחם כפיר שישב בכלא לאחר שירה במחבל מנוטרל בחברון, ביקשו לשוחח עם , מי שהיה שר הביטחון כשהתפוצצה הפרשה ובחר לגנותו. אולם משקיבלו סירוב מצידו של יעלון, החליטו השניים להפתיע את השר לשעבר ומי שמסתובב בימים אלו ברחבי הארץ בניסיון לחזור לפוליטיקה, והגיעו לחוג בית שקיים הערב (ה’) בבית כנסת בגבעת שמואל.

העימות בבית הכנסת. צילום: אתי אזריה

 

“שנתיים וחצי אני מחכה לתשובה ממך”, הטיחה האם אושרה ביעלון כשהגיעה תורה ושאלה: “אז איך אתה באת ושיקרת כשאמרת לאחר חקירת מצ”ח שהבן שלי ‘סרח’? איך אתה יצאת לתקשורת בשעה 16:00 כשהבן שלי לראשונה נחקר רק בשעה 18:30? תחקיר לא היה עדיין. ויש פרוטוקולים על זה שהבן שלי לא היה בתחקיר מבצעי. איך אתה משקר ככה ומכרת לוחם מצטיין וגזרת את דינו? שנתיים וחצי אני כבר מחכה לתשובה ממך”.

האב צ’רלי הוסיף: “המ”מ העיד בבית המשפט תחת שבועה שהיה חשש ממטען. המ”פ הודה שהוא שיקר בארבע עיניים, מח”ט חברון שלוש פעמים שיקר. הוא ניגש לרבש”צ ושאל אותו אם היה ירי חריג, והרבש”צ אמר ‘הירי היה תקין’. למה אתה ממשיך להכפיש את השם של הבן שלי ואת המשפחה?”.

יעלון חזר ואמר להם כי אחרים “עושים בסיפור שלכם שימוש ציני”, אולם לא הצליח לספק תשובות לשאלותיהם, בין היתר בשל התפרצויותיהם לדבריו.

בטרם האירוע, הסביר האב צ’רלי: “אני ואושרה הגענו היום לגבעת שמואל. פורסם ברשתות שמשה סמולנסקי, המכונה בוגי, עושה ומזמין את כל הציבור הרחב לשאול על מנת לתת תשובות. מאחר והוא לא הביע הסכמה להגיע לעימות איתי, הגענו היום לשאול אותו כדי להעביר לציבור ולהוציא את האמת לאור”.

יעלון: “שקרים ארסיים”

שר הביטחון לשעבר הגיב היום (ו’) לביקורת מצד משפחת אזריה ודחה את האשמות.

“אמש התקיים כנס פומבי אליו הוזמן שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון ע״י הקהילה בבית הכנסת ״רינת הדר״ בגבעת שמואל”, נמסר מדוברו.

“לכנס הגיעו אמו, אביו ואחותו של אלאור אזריה. השלושה התיישבו במופגן בשורה הראשונה, המתינו לסיום דבריו של יעלון ובשלב השאלות ניתנה לאמו של אזריה זכות הדיבור הראשונה”.

אלא שבשלב זה, לטענתו, “לא שאלות נשאלו שם, אלא סדרת התקפות קולניות, שקריות וארסיות שביזו את בית הכנסת, את עשרות באי הכנס ואת בני המשפחה עצמם כשהפרובוקציה מתועדת על ידם כפי שתכננו מראש.

“יעלון הביע שמחה על ההזדמנות להשיב לטענות חסרות היסוד שחזרו על עצמן, טענות המבוססות על ״עובדות אלטרנטיביות״ שלא לומר שקרים, אך כל ניסיונותיו להשיב ולהציג בפני בני המשפחה את העובדות האמיתיות הופרעו בחוצפה ובחוסר נימוס, עד כדי כך שמשתתפי הכנס ביקשו מבני המשפחה לעזוב את המקום תוך שהם מגנים את התנהגותם, סגנון דבריהם וביזוי בית הכנסת. בני משפחת אזריה לא באו לשמוע תשובות, הם באו לבצע פרובוקציה ולהשמיע בלבד”.

עוד נמסר מטעם יעלון כי “הוא הדגיש בפניהם כי הם מנוצלים באופן ציני על ידי גורמים שעושים עליהם עד היום הון פוליטי והביע צער על כך. לכל אורך האירוע, שנמשך דקות ספורות יעלון היה קשוב, סבלני מאד ואמפטי אך לא זכה לקשב ממבצעי הפרובוקציה. באירוע לא הייתה כל אלימות והכנס נמשך על פי התכנון עד לסיומו המוצלח. יעלון מודה לקהילת בית הכנסת ״רינת הדר״ על ההזמנה והארגון וכמובן על התמיכה החד משמעית”.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.