תיעוד שעלה לעמוד הפייסבוק של תנועת "" מראה שננעלו באולם בבית המשפט העליון לאחר שהותקפו על ידי משפחות . בני המשפחות הגיעו היום (שלישי) לבית המשפט העליון כדי להשתתף בדיון בעתירה שהגיש ארגון השמאל הקיצוני "עדאללה" בדרישה מהממשלה לשחרר גופות .

הרצל ומירב חג'אג' הוריה של סגן שיר הי"ד הגיעו היום לדיון והתייחסו להחזרת גופות המחבלים, ביניהם רוצח בתם: "אנחנו דורשים ששופטי בג'ץ לא יתערבו בסוגיות ביטחוניות. אם כוחות הבטחון מחליטים שהחזקת גופות של מחבלים יש בה הרתעה- יש לאפשר את ההחלטה. בג"ץ לא צריך לקשור למדינה את הידיים במלחמה בטרור היחידים".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את פורום 'בוחרים בחיים' של המשפחות השכולות הגיע לדיון בבג"ץ ואמר כי: "קיום הדיון היום בבג"ץ בעניין החזרת גופות של מחבלים מהווה פגיעה חמורה בהפרדת הרשויות. היה מוטב אילו ממשלת ישראל הייתה מודיעה לשופטי בג"ץ שאין להם זכות לדון בנושא במקום לדרוש "דיון נוסף". מדיניות ביטחונית ומאבק בטרור חייבת להישאר בידיים של הרשות המבצעת, זו אשר נבחרה באופן דמוקרטי על ידי הציבור. שופטי בג"ץ אינם נושאים באחריות הבלעדית לחיי האזרחים ועל כן ראוי כי לא ידונו כלל בנושאים מעין אלה."

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.