פול ג'וזף ווטסון, יוטיובר ומוביל דעת קהל בריטי, מתייצב לימינו של נשיא ארה"ב ובסרטון חדש מגיב למבקרים את המהלך להכרת ארה"ב בירושלים כבירת ישראל.

בסרטון מציג ווטסון את הצהרותיהם של הנשיאים הקודמים לטראמפ: , וברק אובמה, ומראה כיצד הם הכירו בירושלים כבירת ישראל ואף הבטיחו להעביר את השגרירות האמריקנית מת"א לירושלים. "זה לא כאילו שהקונגרס העביר חוק לפני 22 שנה שקובע שירושלים היא בירת ישראל – אה הוא כן", העיר.

בהמשך הסרטון מפריך כוכב הרשת את כל הטענות לפיהן דווקא הצהרת טראמפ היא זו ש"מבעירה את המזרח התיכון". "למה שמוסלמים יגררו לאלימות?", הוא תוהה ומאשים את אלו שטוענים כי האיפוק המוסלמי הוא דל למדי באיסלמופוביה.

ברקע דבריו נראים סרטונים של מתפרעים מוסלמים מנפצים חלונות מסעדה יהודית בשוודיה ואת איומי הטילים של חמאס בעזה: " מאיימים לפתוח את שערי הגיהינום כי הם מעולם לא עשו זאת קודם".

"איסלאם היא דת השלום. זה בלתי אפשרי", מסביר ווטסון, "אלה אנשים הגיוניים. זה לא כאילו הם טבחו ביהודים בירושלים 20 שנה לפני שמדינת ישראל אפילו קמה. זה לא כאילו שהם קראו שוב ושוב למחיקת ישראל מעל דפי ההיסטוריה, זה לא קרה!".

פורעים מוסלמים. צילום: פלאש 90
פורעים . צילום: פלאש 90

 

"זה לא כאילו שהרשות הפלסטינית עדיין מסרבת להכיר בזכותה של ישראל להתקיים. זה לא כאילו שהמוסלמים פעלו באלימות כלפי יהודים במשך עשורים בשל החטא היהודי לבקר באתרים קדושים ליהודים. זה לא כאילו מוסלמים השתמשו בקברי יהודים כדי לסלול דרכים בהר הזיתים. שום דבר מזה לא קרה! אלה אנשים הגיוניים שאין תיעוד שלהם פונים לאלימות, ואם יש זה רק בגלל טראמפ!", עקץ את המבקרים.

לדברי ווטסון הזעם על טראמפ, בניגוד ליחס שהופגן כלפי נשיאים אחרים בעניין ירושלים, נובע מכך שהנשיא ה-45 של ארה"ב עומד בדיבורו. בהתייחס להשוואה שערך ברק אובמה בין טראמפ לצורר הנאצי אדולף היטלר השיב היוטיובר בציניות כי "טראמפ יוצא מגדרו לרצות את הציונים והיהודים ממש כמו מה שהיטלר עשה!".

הוא מציין כי הברית נגד הצהרת טראמפ כוללת את מנהיג טורקיה ארדואן, המלך הסעודי, ארגוני הטרור וחמאס, מנהיגים פוליטים אירופיים, השמאל הפוליטי, התקשורת ומוסלמים בכללי. "ברית מדהימה, אני גאה להיות חלק ממנה", העיר בסרקזם.

"כמה טיפשי שירושלים תיקרא בירת ישראל. זה לא כאילו ישראל ניצחה במלחמה כדי להבטיח בדיוק את זה. זה לא כאילו ביתו של רה"מ, כל מבני הממשלה והפרלמנט נמצאים בירושלים. זה לא כאילו ירושלים היתה בירת ממלכת ישראל, מקום משכן המזבח והמקום אליו התפללו במשך שנות דור. כל זה לא נכון! איסלאם היא דת של שלום ואם אלימות פורצת זו אשמתו של דונלד טראמפ!", סיכם בציניות את טענותיו נגד מתנגדי ההכרה בירושלים.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.