דף הבית > אקטואליה וחדשות > צפו | גבאי: הכותל שייך לכולם – גם לנוצרים

צפו | גבאי: הכותל שייך לכולם – גם לנוצרים

בנאום שנשא בפני הוועד היהודי-אמריקני, פנה יו"ר מפלגת העבודה לנוכחים ואמר: "כולכם אחים, אני מתחייב להעביר את מתווה הכותל"

אבי גבאי קובע מחדש מיהו יהודי – ומחלק את הכותל לנוצרים. בנאום שנשא היום (ב') בפני כנס הוועד היהודי-אמריקני (AJC) שנערך בבנייני האומה בירושלים, התחייב ראש מפלגת העבודה אבי גבאי כי יעביר את מתווה הכותל. לנוכחים אמר: "יש כאן יהודים חרדים, אורתודוקסים, רפורמים, קונסרבטיביים ויש כאן גם נוצרים. כולכם אחים", הדגיש.

"הכותל שייך לכולנו באופן שווה", הוסיף. "כשאני אהיה ראש הממשלה איישם את מתווה הכותל כפי שנחתם ואושר בתחילה", הבטיח.

אבי גבאי. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

כזכור, מתווה הכותל עומד תלוי במחלוקת בין המפלגות החרדיות ובין יהדות ארצות הברית. לאחר שאושר מתווה לפיו בכותל תורחב "עזרת ישראל" הנמצאת מדרום לגשר המוגרבים ובה תתאפשר תפילה מעורבת, כאשר הכניסה לרחבה תיפתח מרחבת הכותל המרכזית. לאחר זמן מה, הסיעות החרדיות התנערו מן המתווה ומאז הוא מוקפא.

נזכיר כי גם בשבוע שעבר נשא גבאי נאום עמוס בשגיאות בו האשים את הממשלה בפרצות בגדר הביטחון, דרכן חודרים המחבלים מתחומי הרשות לישראל ומבצעים פיגוע טרור והצתות.

אולי יעניין אותך גם

"אנחנו הגיבורים": משפחות שכולות נגד מנכ"ל 'בצלם'

משפחות שכולות הזדעזעו לשמוע את נאומו השקרי של מנכ"ל ארגון השמאל הקיצוני 'בצלם' במועצת הביטחון של האו"ם שבו קרא לפלסטינים "גיבורים ואמיצים": "איך ישראלי יכול לקרוא כך למחבלים?"