יום העברת השגרירות האמריקאית לירושלים היה יום חג במקומות שונים בעולם. מיקום מפתיע במיוחד היא , מדינה מוסלמית בבלקן שהחליטה לחגוג את ה-70 למדינה וגם את יום העברת השגרירות באירוע גדול ומרגש.

האירוע הוא יוזמה של ארגון "בית " קוסובו ונערך בספריה הלאומית של פרישטינה, עיר הבירה של קוסובו. את דברי הפתיחה נשא ראש "בית " בקוסובו, רושדי שקודרה, שגם נשא ברכה לפתיחת שגרירות ארצות הברית בירושלים. הוא גם ציין שבמשך שנים יהודים נרדפו ברחבי העולם ושבקוסובו הצילו האלבנים יהודים רבים מציפורני הנאצים.

צילום: פלורי דדוני

 

בטקס הופיעו ילדי קוסובו שגם ברכו בעברית "יום עצמאות שמח, ישראל" וגם שרו בו זמרות שירי עם ישראלים, ביניהם "הבה נגילה". באירוע השתתפו נציגי ממשלה, שרים, שגריר יוון, שגריר צ'כיה וכן מנהיגים בולטים בפרישטינה.

צילום: פלורי דדוני

 

יש לציין כי מרבית תושבי קוסובו הם אלבנים-מוסלמים (95%) ובכל זאת, אהבתם לישראל היא גדולה מאוד. נשיא קוסובו התבטא לא פעם בחשבון הטוויטר שלנו והביע תמיכה בישראל, גם אחרי מבצעים בעזה שהביאו איתם ביקורת מצד הקהילה הבינלאומית. לישראל אין קשרים דיפלומטיים רשמיים עם קוסובו, אך מנהלים קשרי מסחר בין חברות וארגונים שונים. כך או כך, אירוע כזה בהחלט מחמם את הלב.

צילום: פלורי דדוני
צילום: פלורי דדוני

צילום: פלורי דדוני
 צילום: פלורי דדוני

צילום: פלורי דדוני

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.