בסרטון ויראלי ברשת משיב ארגון ההסברה "בומרנג" אש להחלטת אונסק"ו השוללת את הקשר היהודי לעיר חברון.

כזכור, ביום שישי קבעה ועדת המורשת של ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם כי מערת המכפלה והעיר חברון הן אתרי מורשת פלסטינים. בתגובה החליט רה"מ בנימין נתניהו לקצץ מיליון דולר נוספים מכספי החברות של ישראל לאו"ם ולהקצותם להקמת מוזיאון למורשת העם היהודי בחברון. "התשובה לשקרים של אונסק״ו היא האמת – והאמת ההיסטורית היא הקשר העמוק שלנו לחברון, מאז ולתמיד!", אמר.

קרדיט: בומרנג

בסרטון מוצגת ההיסטוריה היהודית של היישוב היהודי בחברון מימי אברהם אבינו שקנה חלקת שדה וחלקת קבר לרעייתו שרה במערת המכפלה, דוד המלך נמשח בחברון למלך וקבע אותה כבירה במשך 7 שנים, סבתו רות המואביה אף קבורה במקום. עוד בסרטון המבנה שבנה המלך הורדוס על גבי מערת המכפלה, ביקור הרמב"ם ,הגעתם של מגורשי ספרד לעיר בסוף המאה ה-15, הטבח והגירוש מחברון בשנת 1929 והשיבה לשם לתמיד לאחר מלחמת ששת הימים.

לדברי יוצרי הסרטון, אונסק"ו משליכה לפח את התנ"ך וההיסטוריה ומבקשת לקרוע הורים מילדיהם. "כולם יודעים שדוד מלך היה מופתי פלסטיני", אומרת הקריינית בנימה צינית. "לטירוף הזה יש שיטה, זה חלק מתמונה גדולה של אנטישמיות מודרנית לגרום שיאמינו שליהודים אין שורשים, הם כובשים וקולניאליסטים, ואז להאדיר את הטרוריסטים ולהציגם כ'לוחמי חופש'". הסרטון הנחרץ מסתיים באזהרה כי מי שאינו מכיר את ההיסטוריה נידון לחזור עליה.

מערת המכפלה בחברון. צילום: גרשון אליסן, פלאש 90
מערת המכפלה בחברון. צילום: גרשון אליסן, פלאש 90

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20