23:34 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צפון קוריאה ערכה ניסוי גרעיני. אובמה: "יהיו השלכות"

צפון קוריאה ערכה ניסוי גרעיני. אובמה: "יהיו השלכות"

מצפצפים על הקהילה הבינלאומית: המדינה הכריזה כי ביצעה את הניסוי הגרעיני החמישי שלה והעוצמתי ביותר שלה. בעולם עוקבים בחשש

הבוקר (ו') הכריזה צפון קוריאה כי ביצעה את הניסוי הגרעיני החמישי שלה. בהודעה זו אימתה את חששות המערב מאמש, לאחר שבדרום קוריאה דווח על רעידת אדמה מלאכותית בעצמה של 5.3 בסולם ריכטר.

על פי הודעת צפון קוריאה, שנמסרה בטלוויזיה הממלכתית של פיונגיאנג, מעתה יש בידי המדינה יכולת להרכיב ראש נפץ גרעיני בטיל בליסטי. לפי הדיווח, לא נרשמה דליפה של חומר גרעיני ולא הייתה השפעה שלילית על הסביבה. בצפון קוריאה אמרו: "הניסוי בוצע על מנת לקרוא תיגר על עוינותה של ארה"ב".

לפי מומחים, הניסוי הנוכחי נחשב לגדול ביותר שערכה צפון קוריאה. יש להזכיר כי לא מדובר בניסוי הגרעיני הראשון השנה של פיונגיאנג. בחודש ינואר אישרה צפון קוריאה כי ביצעה ניסוי מוצלח בפצצת מימן. בחודש מאי ביצעה צפון קוריאה ניסוי בירי שלושה טילים בליסטיים.

התעלמות בוטה מדרישות מועצת הביטחון

על אף ותרנותו המפליגה לאיראן בהסכם הגרעין, הציג היום נשיא ארה"ב ברק אובמה עמדה חריפה מול המדינה הבדלנית. לדבריו,כל צעד פרובוקטיבי שתעשה צפון קוריאה יישא ב"השלכות חמורות".

השבוע גינתה מועצת הביטחון של האו"ם בחריפות את הניסויים הבליסטיים של קוריאה הצפונית במאי ואיימה ב"צעדים נוספים" נגד המדינה. במועצת הביטחון הביעו חשש מהמשך הניסויים של קוריאה הצפונית "תוך התעלמות בוטה" מדרישותיהם. עד כה נראה לא נרשם כל סימן להססנות מצדה של פיונגיאנג ונראה כי זו נחושה להשיג יכולת גרעינית ללא הפרעה ממשית מצדה של הקהילה הבינלאומית.

בתחילת השבוע שיגרה קוריאה הצפונית שלושה טילים בליסטיים לים מול חופה המזרחי. הטילים, לטווח בינוני, שוגרו מאזור במערב המדינה, מדרום לבירה פיונגיאנג. הם עברו מרחק של כאלף קילומטרים, ולפחות אחד מהם הגיע לאזור הכיסוי של מערכות ההגנה האווירית של יפן. עם זאת, לא נמסר אם הטיל חדר לשטחה של המדינה.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"