צפון קוריאה מכנה את איומיו האחרונים של טראמפ "ערימת שטויות". ההצהרה מגיעה בעקבות איומיו של טראמפ כי הדיקטטורה צפויה ל"אש וזעם" אם תאיים על ארצות הברית. היום (חמישי) הוציאו בפינגיאנג תכנית מפורטת לתקיפה בטילים את הטריטוריה האמריקנית באי גואם שבאוקיינוס הפסיפי. כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.

האי גואם משמש בית לכ 163,000 תושבים ונמצאים בו בסיסים של חיל הים וחיל האוויר האמריקני. על פי ההודעה שנמסרה מצפון קוריאה, "הדבר היחיד שיכול עבוד עליו (על טראמפ, ע.ד) הוא כוח". עוד נמסר כי הצבא ישלים את תכניותיו עד לאמצע אוגוסט ויהיה מוכן לפקודתו של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און. כך נמסר מסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און מרוצה מתוצאות הניסויים הקודמים. צילום: רויטרס
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און. צילום: רויטרס

אתמול על רקע המתיחות בין ארצות הברית לצפון קוריאה צייץ נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בטוויטר: "ההוראה הראשונה שלי בתור נשיא הייתה לחדש ולהפוך למודרני יותר את ארסנל הנשק שלנו. כעת הוא חזק ועצמתי בהרבה מאי פעם בעבר". כמה דקות לאחר מכן צייץ שוב: "בתקווה, לא נאלץ לעולם להשתמש בכוח הזה, אך לעולם לא יהיה זמן בו לא נהיה האומה בעלת הכוח הרב ביותר בעולם".

בשבוע האחרון ביצעה ארה"ב שורת פעולות נגד צפון קוריאה בהם טיסת מפציצים מעל חצי האי, ותרגיל אווירי בסמוך אליו. המטוסים האמריקנים שמבצעים את ההפצצות מגיעים מהאי גואם אותו מאיים ג'ונג און לתקוף.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא