מתוך טוויטר
מתוך טוויטר

 

חשש לחייהם של כ-200 בני אדם בקריסת מנהרה תת-קרקעית באתר בצפון קוריאה, כך פורסם בערוץ "אסהי" היפני. לפי הדיווח, כמאה עובדים שהו בתוך המנהרה, שהיתה בשלבי הקמה, וכמאה נוספים הגיעו לסייע לחילוץ בדרך לקריסה נוספת.

נחשב לאזור לא יציב אחרי שבוצעו בו שישה ניסויים גרעיניים עד כה, ומומחים מקומיים הזהירו כי זה עניין של זמן עד שתהיה קריסה של חלקים במקום, כך פורסם ב"ynet". אתר אינטרנט של מומחים לענייני הדיקטטורה הקומוניסטית כתבו כי האזור סובל מתופעה בשם "" – תופעה של היווצרות שברים גדולים בסלעים, מה שהופך אותם לחדירים ושבירים יותר, וזאת בשל הפיצוצים הגרעיניים החוזרים במקום. על אף הדיווחים כי לא ניתן יהיה עוד להשתמש באזור לביצוע , ההערכות הן כי תמשיך בשלה ותבצע במקום ניסויים נוספים.

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און מרוצה מתוצאות הניסויים הקודמים. צילום: רויטרס
מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג' און מרוצה מתוצאות הניסויים הקודמים. צילום: רויטרס

 

בדרום קוריאה השכנה, הזהירו כי ניסוי גרעיני נוסף שתבצע פיונגיאנג עלול להוביל לדליפה גרעינית. בינתיים, מזכ"ל נאטו, ינס סטולטנברג, ציין כי יפעל ליישום בינלאומי של הסנקציות על הדיקטטורה על מנת להתמודד עם האיום שהיא מציבה לאנושות. "חשוב להפעיל לחץ כדי לוודא שכל המדינות יישמו את הסנקציות כדי להגיע לפתרון בדרכי שלום", אמר.

נציגי וסין לענייני הגרעין הצפון קוריאני ייפגשו בבייג'ינג כדי לבחון דרכים לשיתופי פעולה בין המדינות במטרה לשמור על יציבות וביטחון אזורי.

גם האמריקאים ממשיכים להביט בדאגה על הנעשה בצפון קוריאה, ולפני ימים אחדים בזמן שביקר בסיאול, אמר מזכיר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס, כי "ארה"ב לעולם לא תשלים עם צפון קוריאה גרעינית. אל תטעו – כל מתקפה נגד ארה"ב או בעלות בריתה תסוכל. כל שימוש בנשק גרעיני יביא לתגובה צבאית מסיבית שתהיה גם יעילה וגם מכריעה".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.